YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Nowy, najczęściej oglądany film na YouTube! (i nie jest to Despacito)

Zrzut ekranu 2017-07-11 o 10.07.45

Najpopularniejszy film na YouTube czyli teledysk do utworu „Gangam Style” stracił właśnie pierwsze miejsce na podium. Nowy przebój wyprzedza koreańskiego wokalistę PSY o niemal milion wyświetleń!

Dziś, nowym rekordzistą został teledysk do utworu „See You Again”, który pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Szybcy i wściekli 7”. Utwór napisany został przez Charliego Putha w hołdzie dla zmarłego Paula Walkera. Do współpracy zaproszono Whiza Khalifę. Teledysk pojawił się na YouTube 6 kwietnia 2015 roku czyli prawie 3 lata po premierze „Gangam Style”.

„See You Again” to utwór, który w ciągu nieco ponad sześciu miesięcy, pokonał granicę miliarda wyświetleń na YouTube. Oczywiście, w dużej mierze przyczynił się do tego sukces filmu „Szybcy i wściekli 7”. We wrześniu 2016 roku teledysk przebił się przez barierę 2 miliardów wyświetleń i dalej piął się w górę.

Na kolejnych miejscach rankingu najczęściej oglądanych filmów w serwisie YouTube znajdują się Justin Bieber z piosenką „Sorry” (ponad 2,6 miliarda odtworzeń), Mark Ronson i Bruno Mars (2,5 miliarda wyświetleń) a także Luis Fonsi i Daddy Yankee z nowym przebojem „Despacito”. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, że ostatni z wymienionych przebojów zadebiutował w sieci dopiero 12 stycznia tego roku, a już teraz zajmuje 5 miejsce w rankingu. Chyba żaden utwór nie dotarł tak wysoko w tak szybkim czasie więc kto wie, czy niedługo nie będziemy musieli ogłosić kolejnej roszady na podium.

Najczęściej oglądane filmy na YouTube (11 lipca 2017)

  1. Charlie Puth & Wiz Khalifa – “See You Again” (2,895 mld, opublikowany 6 kwietnia 2015 roku)
  2. PSY – “Gangnam Style” (2,894 mld, opublikowany 15 lipca 2012 roku)
  3. Justin Bieber – “Sorry” (2,635 mld, opublikowany 22 października 2015 roku)
  4. Mark Ronson & Bruno Mars – “Uptown Funk” (2,550 mld, opublikowany 19 listopada 2014 roku)
  5. Luis Fonsi & Daddy Yankee – “Despacito” (2,481 mld, opublikowany 12 stycznia 2017 roku).

Klub miliarda wyświetleń

Według danych z początku lipca tego roku, na YouTube znajduje się obecnie 68 filmów, które przekroczyły magiczny próg miliarda wyświetleń. Jeszcze dwa lata temu, rekord ten miały na swoim koncie jedynie dwa teledyski: „Gangam Style” oraz „Baby” w wykonaniu Justina Biebera. W czołówce zaczęło się jednak szybko zagęszczać. Pomiędzy 28 czerwca a 7 października, 2015 roku, grono „miliarderów” rozszerzyło się do 10 wykonawców. Obecnie mamy ich 68, w tym 14 z nich przekroczyło próg 2 miliardów wyświetleń. Wśród nich znaleźli się m.in.: Mark Ronson i Bruno Mars, Taylor Swift, Enrique Iglesias, Maroon 5, Katy Perry, Major Lazer czy Adele. Co ciekawe, w rekordowej czternastce tylko jeden film nie jest teledyskiem muzycznym. Na 6 miejscu znalazła się animacja dla dzieci z serii Masha and The Bear.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.