YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

TOP 10 polskich twórców YouTube — Sierpień 2016

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-17-04-50

Mimo że mamy już październik, gdzieś po drodze umknął nam najnowszy raport dotyczący najpopularniejszych twórców na Polskim YouTube, który od jakiegoś czasu, co miesiąc dostarcza Muse. Zachęcamy do lektury i zapoznania się z najlepszymi, rodzimymi youtuberami.

W sierpniowym raporcie pojawiło się kilka powrotów i nowości. Co prawda, jeśli chodzi o pozycje poszczególnych twórców na liście TOP 10 w której uwzględniono sumę wszystkich wyświetleń, zbyt wiele się nie zmieniło, jednak ruch widoczny jest na zestawieniach prezentujących wzrosty oglądalności.

Zacznijmy jednak od zabetonowanej, pierwszej dziesiątki:

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-17-05-33

Jak widzicie, numerem jeden wciąż pozostaje Sylwester Wardęga. Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo pierwsze miejsca, zanotował on najmniejszy wzrost oglądalności jeśli porównać go z innymi twórcami uwzględnionymi w tabeli. Z tej dziesiątki, najlepiej radzą sobie AbstrachujeTV. Tylko w sierpniu, ich materiały obejrzano ponad 22 miliony razy. Z tym wynikiem, Abstrachuje wygrali jeśli chodzi o wzrost oglądalności w sierpniu.

Tabela uwzględniająca wzrost oglądalności prezentuje się następująco:

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-17-51-48

Jak widać, pojawiły się tutaj aż cztery nowości: Topowa Dycha, Karolek, BEKSY oraz Bladii. Na drugim miejscu, wciąż Marcin Malczynski, który regularnie rośnie w siłę na polskim YouTube. Duży wzrost oglądalności w sierpniu zanotowali również reZigiusz oraz izak LIVE.

To już kolejny miesiąc, w którym Marcin Malczynski znajduje się na najwyższych miejscah zestawień. W porównaniu do poprzedniego miesiąca największy wzrost wyświetleń odnotowała Topowa Dycha. Ten kanał po raz pierwszy znalazł się w pierwszej dziesiątce wyświetleń.

Jeśli chodzi o rekordzistów subksrypcji, tu również nie ma zbyt wielu zmian. Skkf wyprzedził Niekrytego Krytyka. Reszta TOP 10 pozostała bez zmian.

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-17-05-12

W sierpniu, tylko dwum kanałom udało się zwiększyć liczbę stałych widzów o przeszło 100 nowych subksrybentów. Byli to Marcin Malczynski oraz BEKSY.

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-17-52-00

Pełną wersję raportu znajdziecie tutaj:

http://blog.yourmuse.io/sierpniowy-raport-2016-o-tworcach-na-youtube/

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.