YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

10 najpopularniejszych filmów viralowych na YouTube w 2017 roku

Jak co roku, w grudniu przychodzi pora na podsumowania, zestawienia i przyszłoroczne prognozy. A ponieważ wideomarketingowe trendy na 2018 rok opisywaliśmy już w ubiegłym tygodniu, zajrzyjmy w przeszłość i sprawdźmy jakie filmy zdobyły najwięcej wyświetleń w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

#10 – Children interrupt BBC News interview – BBC News

Profesor Robert Kelly nie pierwszy raz udzielał wywiadu dla BBC za pośrednictwem Skype’a. Dzieci nie obchodzi jednak to, czy tata jest akurat na wizji, na żywo. Dwa maluchy, które wkradły się do pokoju w którym odbywała się wideokonferencja, podbiły serca internautów, nieświadomie tworząc viral, który obejrzano przeszło 25 milionów razy.

#9 – In a Heartbeat – Animated Short Film

Animacja stworzona przez Beth David i Estebana Bravo zdobyła do tej pory ponad 32 miliony wyświetleń. Film przypomina nieco krótkie metraże od Pixara, zarówno jeśli chodzi o ładunek emocjonalny jak i samą „kreskę”.

#8 – history of the entire world, i guess

Produkcje Billa Wurtza śledzę już od kilku lat. Uwielbiam jego dżingle, muzyczny talent i humor, którym operuje. Tym bardziej ucieszyłem się, że to właśnie jego produkcja znalazła się w pierwszej dziesiątce tegorocznych hitów YouTube. Historia świata to film, który koniecznie musicie obejrzeć. Niech nie odstrasza was czas trwania tej produkcji. Naprawdę warto!

#7 – “INAUGURATION DAY” —A Bad Lip Reading of Donald Trump’s Inauguration

Kanał, który słynie z amatorskich dubbingów znanych scen filmowych, nie mógł przegapić okazji na viral w postaci własnej wersji zaprzysiężenia prezydenta. Efekt oczywiście mistrzowski.

#6 – Lady Gaga’s FULL Pepsi Zero Sugar Super Bowl LI Halftime Show | NFL

W zestawieniach tego typu bardzo często znajdują się filmy, które debiutują podczas bloków reklamowych Super Bowl. Tym razem, z kultowym już meczem ligi NFL nie wiąże się jednak produkcja wideo mająca promować konkretną markę. Hitem tegorocznego Super Bowl okazał się być krótki koncert Lady Gagi.

#5 – Ed Sheeran Carpool Karaoke

Carpool karaoke to format, który podbił YouTube już jakiś czas temu. W podobnych zestawieniach mogliśmy oglądać już wiele wystąpień najróżniejszych artystów w samochodzie u Jamesa Cordena. W tym roku, największą popularność zyskał Ed Sheeran.

#4 – Darci Lynne: 12-Year-Old Singing Ventriloquist Gets Golden Buzzer – America’s Got Talent 2017

Przepis na sukces w programach typu talent-show? Wystarczy charyzmatyczna 12-latka brzuchomówca z niesamowitym głosem. Ten film obejrzano już ponad 42 miliony razy.

#3 – Ping Pong Trick Shots 3 | Dude Perfect

Siedem minut do których przygotowywano się przez długie miesiące. Reakcja łańcuchowa, którą rozpoczęła jedna mała piłeczka ping-pongowa sprawi, że nie będziecie mogli wyłączyć tego filmu, dopóki się nie skończy.

#2 – ED SHEERAN – Shape of You | Kyle Hanagami Choreography

Teledysk do Shape of You wyświetlono na YouTube już ponad 2 miliardy razy. To zestawienie, nie obejmuje wideoklipów z muzyką (bo najprawdopodobniej zdominowałyby one cały ranking) ale Ed Sheeran i tak wdarł się do niego dwókrotnie. Choreografia Kyle Hanagami została obejrzana już ponad 118 milionów razy.

#1 – Until We Will Become Dust – Oyster Masked | THE MASK SINGER 2

Tytuł najbardziej trendującego wideo na YouTube powędrował w tym roku do występu z programu The Masked Singer produkowanego w Azji. Ten materiał pochodzi z Tajlandii i obejrzano go ponad 181 milionów razy.