YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

20 świątecznych reklam, które podbiły w tym roku social media

Jak co roku, właściwie już w listopadzie, mogliśmy oglądać pierwsze reklamy, przypominające nam o tym, że okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Boże Narodzenie już za 3 dni, dlatego najwyższa pora sprawdzić, które spoty cieszyły się największą popularnością wśród internautów.

Twórcy narzędzia Unruly Analytics, w serwisie Viral Video Chart, zaprezentowali wyniki analiz, które objęły najpopularniejsze reklamy, jakie udostępniali między sobą blogerzy oraz użytkownicy Twittera i Facebooka. Konkurencję zdeklasowały Minionki, niemal czterokrotnie przekraczając liczbę udostępnień filmu reklamującego brytyjską sieć domów towarowych John Levis, który znalazł się na drugim miejscu. Sprawdźcie kto jeszcze pojawił się w pierwszej dwudziestce.

1. Hey Minions fans!

Żółte stworki reklamują tym razem program lojalnościowy, stworzony przez sieć kin AMC. Krótki i zabawny filmik udostępniono przed tegorocznymi świętami, niemal 3.900.000 razy. Myślę, że radosna animacja z Minionkami, w większości przypadków spełniła rolę multimedialnej kartki świątecznej.

2. John Lewis Christmas Advert 2014 – #MontyThePenguin

Bohaterami reklamy domów towarowych John Levis, został pingwin Monty oraz kilkuletni chłopiec. Wzruszającą historię przyjaźni dziecka i zabawki, która ożywa w jego wyobraźni, udostępniło przeszło 962 tysiące internautów.

3. Sainsbury’s OFFICIAL Christmas 2014 Ad

Reklama, której akcja dzieje się na wojnie, wzbudziła wiele kontrowersji w mediach. Dwóch żołnierzy: angielski i niemiecki, w czasie świąt ukradkiem obdarowują się drobnymi upominkami i ściskają sobie dłonie. Wielu zarzucało firmie Sainsbury brak taktu, jednak głosy krytyki szybko zamilkły, kiedy okazało się, że cały dochód ze sprzedaży czekolady, która pojawiła się w spocie, przeznaczony zostanie na cel charytatywny. Film udostępniono w sieci prawie 689 tysięcy razy.

4. EDEKA – Kassensymphonie

W viralowej reklamie niemieckiej korporacji, kasjerzy grają popularną świąteczną melodię, przy pomocy czytników kodów kreskowych. Nietypowy instrument muzyczny urzekł ponad 303 tysiące internautów, którzy podali filmik dalej.

5. He is the Gift – Christmas Video – #ShareTheGift

Spot reklamowy kościoła Mormonów, różni się od swoich konkurentów z tego rankingu. Twórcy filmu zwracają uwagę na nieco bardziej religijny aspekt świąt. Biorąc pod uwagę prawie 294 tysiące udostępnień produkcji, okazuje się, że konsumpcjonizm jeszcze nie do końca namieszał w głowach internautów ;)

6. WestJet Christmas Miracle: Spirit of Giving

Linie lotnicze WestJet również w tym roku spełniają marzenia w ramach akcji Christmas Miracle. W filmie, który udostępniło prawie 231 tysięcy osób, możemy zobaczyć bitwę na śnieżki w miejscu, które nie ma zbyt wiele wspólnego z zimową aurą pogodową jaką znamy…

7. “From London with Love”, z udziałem Romeo Beckhama

W tegorocznej, świątecznej reklamie, Burberry postawiło na małą gwiazdę, w postaci Romeo Beckhama. Syn pary celebrytów był wystarczającym powodem do tego, żeby spot udostępniło nieco ponad 187 tysięcy osób.

8. Christmas Surprise Traffic Stop with Lowell Police

Policjanci z Lowell w stanie Masachussetts postanowili ocieplić swój wizerunek, obdarowując prezentami kierowców, którzy na skrzyżowaniach, czekają na zielone światło. Przedsięwzięcie urzekło niemal 127 tysięcy osób, które podały filmik dalej.

9. Even Santa Poops – PooPourri.com

Prosty, rubaszny humor znalazł się dopiero na dziewiątym miejscu zestawienia. Filmik o wiele mówiącym tytule “Nawet Mikołaj Robi Kupę”, reklamuje odświeżacze powietrza Poo Pourri. Udostępniono go ponad 83 tysiące razy.

10. WATCH this Dad dance crew’s amazing dubstep routine in our Christmas jumpers.

I jeszcze jedna reklama od Sainsbury. Tym razem amatorskie nagranie z występu ojców, przebranych w świąteczne swetry, tańczących do dubstepowej muzyki. Film udostępniono ponad 79 tysięcy razy.

11. Air Canada: Gift of Home for the Holidays #ACgiftofhome

Linie lotnicze Air Canada, ufundowały bilety lotnicze do Kanady, wszystkim, którzy przed świętami znaleźli się w amerykańskim pubie Maple Leaf. Wzruszający film, który zarejestrowano, kiedy piloci pojawili się w lokalu i ogłosili radosną nowinę, udostępniono 72 tysiące razy.

12. Tesco Christmas 2014 – The Wigan Light Show

Film z pokazem świątecznych illuminacji to mój tegoroczny faworyt. Niestety, znalazł się on dopiero na 12 miejscu, z liczbą przeszło 65 tysięcy udostępnień. Filmik jest odpowiedzią na tweet, który w zeszłym roku umieściła w serwisie jedna z mieszkanek Wigan, skarżąc się na brak świątecznych ozdób w okolicy miejscowego sklepu Tesco.

13. Santa Baby | Kmart Joe Boxer Commercial 2014 #ShowYourJoe

Kmart zaprezentował w tym roku świąteczny spot, którego głównymi bohaterkami są tancerki w ciąży. Układ taneczny który prezentują powstał do utworu Santa Baby co, nie da się ukryć, w pewien sposób koresponduje z ich błogosławionym stanem. Film udostępniono prawie 64 tysiące razy.

14. Lady Gaga & Tony Bennett – H&M Magical Holidays

Marki odzieżowe, w te święta, stawiają na gwiazdy. Burburry wybrało młodego Beckhama, natomiast H&M postawił na nietypowy duet: Lady Gagę oraz Tonego Benetta. Świąteczna piosenka w stylu swing spodobała się przeszło 57 tysiącą internautów, którzy udostępnili spot w swoich serwisach społecznościowych.

15. Jingle Bellies | Kmart Joe Boxer Commercial 2014 #ShowYourJoe

Druga reklama KMart, w pewien sposób nawiązuje do tej, która znalazła się na 13 miejscu, prezentowanego zestawienia. A łączy je… brzuch. Tym razem zobaczymy pięciu mężczyzn, którzy z pomocą swoich “mięśni piwnych” grają popularną melodię “jingle bells”. Film udostępniono w sieci ponad 48 tysięcy razy.

16. Mulberry #WinChristmas

Reklama Mulberry opatrzona została specjalnym tagiem #WinChristmas. Sklep oferujący luksusowe produkty ma zapewnić najlepsze prezenty, które ucieszą naszych bliskich, dzięki czemu my “wygramy święta”. Reklamę udostępniono ponad 36 tysięcy razy.

17. Marks & Spencer Christmas Advert 2014 #FollowTheFairies

Twórcy świątecznej reklamy sieci Marks & Spencer, głównymi bohaterami swojej reklamy, uczynili wróżki. Nie wiem na ile skrzydlate damy kojarzą wam się z Bożym Narodzeniem, ale ze względu na brak Mikołajów czy Elfów, spot, niewątpliwie się wyróżnia. Film udostępniono ponad 32 tysiące razy.

18. Apple – The Song

W tym roku, firma Apple wzrusza internautów swoją świąteczną piosenką, której słuchają bohaterowie spotu. Utwór jest oczywiście odtwarzany z poziomu różnych urządzeń sygnowanych nadgryzionym jabłkiem. Film udostępniono ponad 31 tysięcy razy.

19. Kristen & Dax: Home for the Holidays

Bohaterami świątecznej reklamy Samsunga została para aktorów: Kristen Bell oraz Dax Shepard. Dwuminutowy film, w którym duet szykuje się do świąt, udostępniło w sieci ponad 29 tysięcy internautów.

20. Happy Honda Days | Skeletor

Na koniec reklama Hondy, która tak na prawdę, ze świętami nie ma zbyt wiele wspólnego. Jej bohaterem jest zabawkowy Szkieletor z popularnej kreskówki He-Man. Mimo braku Mikołaja, rozczulającej muzyki oraz zimowej aury, filmik udostępniono w sieci niemal 27 tysięcy razy.

Źródło: Viral Video Chart