YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

5 filmów, które podgrzeją atmosferę tegorocznych świąt

Dziś chcielibyśmy złożyć wam najlepsze życzenia z okazji świąt i zbliżającego się Nowego Roku. Do tego celu wybraliśmy 5 filmów, które pojawiły się na YouTube, właśnie z okazji Bożego Narodzenia. Wszystkie niemal tak samo wzruszające…

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, przesłać życzeń do swoich bliskich, być może link do krótkiego filmu, sprawdzi się lepiej niż jakiekolwiek słowa. Dwadzieścia, najpopularniejszych, świątecznych reklam, mogliście znaleźć na YT360 dwa dni temu. Dziś dokładamy do tego zestawu jeszcze pięć produkcji, które na pewno pomogą podgrzać świąteczną atmosferę w waszych domach i wywołają niejeden uśmiech na twarzach bliskich. Cała redakcja YT360 życzy wam sukcesów, odpoczynku, rodzinnych świąt oraz wielu przygód.

Band Aid 30 – Do They Know It’s Christmas?

Band Aid 30 to projekt muzyczny, który powstał w tym roku aby wesprzeć działania na rzecz wirusa Ebola. W supergrupę zaangażowani są między innymi: Bob Geldof, Roger Taylor (Queen), Bono (U2), Chris Martin (Coldplay), Ellie Goulding, Rita Ora czy One Direction. Twórcy, zmodyfikowali nieco słowa znanej, świątecznej piosenki aby nieco bardziej zwracała ona uwagę na problemy współczesnego świata. Dochód ze sprzedaży piosenki Do The Know It’s Christmas zostanie oczywiście przeznaczony na cele charytatywne. Do tej pory, teledysk do utworu, obejrzało na YouTube prawie 8 milionów osób.

Your Wishes Delivered: Driver for a Day

Historia czteroletniego Carsona to jeden z bardziej wzruszających filmów, które w tym roku, pojawiły się na YouTube przed świętami. Chłopiec zaprzyjaźnił się z lokalnym kurierem UPS, panem Ernie. Malec od zawsze marzył, żeby podobnie jak jego przyjaciel, rozwozić paczki w sąsiedztwie. UPS spełnił życzenie chłopca, na jeden dzień mianując go doręczycielem przesyłek. Carson otrzymuje uniform i specjalną mini-furgonetkę, a następnie wyrusza w drogę.

IKEA presenta: LA OTRA CARTA

Filmik z akcji zaaranżowanej przez portugalski oddział firmy IKEA, obejrzały już przeszło 4 miliony osób. Dzieci najpierw napisały list z życzeniami do Trzech Króli (odpowiednik Świętego Mikołaja w Portugalii), a następnie do rodziców. Efekt jest naprawdę wzruszający. Dla tych, którzy nie znają portugalskiego, powyżej wersja, z angielskimi napisami.

YouTube Rewind: Turn Down for 2014

O tej produkcji, pisaliśmy już jakiś czas temu. To znakomite podsumowanie nowego roku na pewno powinniście pokazać bliskim, którzy nie mieli czasu śledzić tego co działo się w świecie YouTube w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W filmie pojawiają się nawiązania do przeszło 120 viralowych produkcji i największych gwiazd serwisu, do których należał 2014 rok.

Over A Thousand People Came Together To Break a Record And Bring This Moving Christmas Hymn To Life

Inicjatorem powstania ostatniej produkcji dzisiejszego, świątecznego zestawienia, jest szef marketingu firmy Orabrush. Oprócz tego, że w jednym miejscu udało się zebrać takich muzyków jak: Jon Schmidt, Steven Sharp Nelson, Peter Hollens, David Archuleta oraz grupę The Mormon Tabernacle Choir, na planie pobito rekord jeśli chodzi o bożonarodzeniową szopkę stworzoną przez żywych ludzi.

Zdjęcie: Gerald Adams