YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Aplikacja TikTok w liczbach: zasięgi, dane i statystyki

Żeby przekonać klienta do skuteczności określonych działań promocyjnych, warto podpierać się liczbami. Do tej pory, nie raz publikowaliśmy zestawienia najważniejszych danych związanych z YouTube, które można wykorzystać podczas przygotowywania prezentacji lub ofert. Dziś, przyszła pora na TikTok w liczbach. Oto najważniejsze dane statystyczne, które potwierdzają ogromne zasięgi dawnego Musical.ly.

Aplikacja Musical.ly powstała cztyery lata temu w Chinach. Na początku miała pomagać w nauce, jednak szybko okazało się, że platforma społecznościowa lepiej sprawdzi się w rozrywce. Aplikacja szybko podbiła smartfony nastolatków na całym świecie i w tym roku zmieniła swoją nazwę na TikTok. Do tej pory, na całym świecie zarejestrowało się w niej ponad 200 milionów osób. Z miesiąca na miesiąc, twórcy działający na TikTok coraz śmielej angażują się we współprace z markami. W Polsce, „tiktokerów” zrzesza między innymi Moon Media Influencers, komórka grupy Moon Media, która rozszerzyła swoją ofertę o nową platformę w sierpniu tego roku.

Oto jak wygląda TikTok w liczbach:

  • Ilu użytkowników jest obecnie na TikTok?

Według danych, które 15 czerwca opublikował serwis Digital Music News, platforma zrzesza obecnie przeszło 200 milionów użytkowników.

  • Ilu użytkowników korzysta z TikTok w ciągu miesiąca?

Średnio 100 milionów użytkowników na miesiąc. (źródło: TechCrunch – luty 2018)

  • Ile filmów pojawia się na TikTok w ciągu jednego dnia?

Średnio 13 milionów filmów. (źródło: Forbes – listopad 2017)

  • Na ile wyceniana jest marka TikTok?

Już w 2016 roku, serwis TechCrunch pisał o tym, że Musical.ly (bo tak nazywała się wówczas aplikacja TikTok) wyceniane jest na 500 milionów dolarów.

  • W jakim wieku są użytkownicy TikTok?

Wystarczy pobrać aplikację i spędzić z nią kilka minut, żeby zorientować się, że TikTok jest zdominowany przez nastolatki i nastolatków. W lutym 2016 roku na platformie było zarejestrowanych 50 milionów użytkowników poniżej 21 roku życia.

  • Ile średnio czasu trwa pojedyncza sesja z aplikacją TikTok?

W listopadzie 2016 roku średni czas pojedynczej sesji użytkownika Musical.ly wynosił 3,5 minuty.

  • Kto częściej korzysta z TikTok: kobiety, czy mężczyźni?

W czerwcu 2017 roku, w jednym z artykułów na platformie Forbes, mogliśmy przeczytać, że aż 70% osób korzystających z TikTok to kobiety!

  • Jaką kwotę zapłaciła chińska firma Tautiao za wykupienie aplikacji Musical.ly?

Eksperci finansowi z Wall Street Journal estymują kwotę pomiędzy 800 milionami, a 1 miliardem dolarów.