YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Webinary i content video marketing – Krzysztof Małecki (FFW Communication)

Nasz talkshow YT Backstage po krótkiej przerwie wraca na YouTube. Tym razem, gościem Aleksandry Mikołajczyk był Krzysztof Małecki, CEO w FFW Communication. Dlaczego warto tworzyć agregaty contentu? Jak pracować z materiałami wideo przy branży B2B? Kiedy warto pomyśleć o webinarach? O tym wszystkim dowiecie się z 18 odcinka YT Backstage.

Krzysztof Małecki od sześciu lat stoi za sterami agencji FFW Communication. Ich specjalnością tworzenie społeczności dla biznesu, które w kolejnych krokach są aktywizowane na rzecz marki. FFW projektuje i prowadzi kampanie 360 w segmentach b2b, mass market, a także w komunikacji wewnętrznej. W swoich działaniach wykorzystują narzędzia z zakresu custom publishingu, social media i wideo.

Kiedyś pracowałem na dobrym etacie w PR w jednym czy drugim korpo. Było cieplutko i milutko ale mi to nie wystarczało… i wcale nie chodziło o kasę. Zawsze robiłem więcej niż powinienem, zawsze byłem narwany i zawsze chciałem iść szybko do przodu. Chciałem stworzyć coś z niczego i każdego dnia starać się robić coś, co będzie dawać mi frajdę. Tak powstało FFW Communication. Chce, żeby ta firma, była jedną z najlepszych agencji w Polsce. Taką, która ma super klientów, robi dobre projekty, w której pracuje super zespół i która zarabia dobry cash. Każdego dnia jestem tego bliżej. – Krzysztof Małecki

Content video marketing

W rozmowie z Aleksandrą Mikołajczyk, Krzysztof opowiedział o mechanizmach pracy jego agencji i wykorzystaniu video content marketingu w działaniach promocyjnych dużych i mniejszych klientów. Jeśli zastanawiacie się czy warto budować własny kanał YouTube albo na ile skuteczne mogą być działania z influencerami, powyższa rozmowa na pewno okaże się pomocna. Krzysztof zwrócił uwagę na wiele kwestii związanych z dystrybucją treści, budowaniem tzw. “content hubów” oraz strategią działania. Jest też o tym jakie ryzyko ponosi klient zdając się tylko i wyłącznie na łaskę takich gigantów jak Facebook i Google.

Webinary w branży B2B

Jeśli zastanawiacie się dla jakich klientów warto organizować webinary, rozmowa z Krzysztofem z pewnością pomoże zrozumieć w jakich sytuacjach sprawdzają się szkolenia, wykłady i warsztaty realizowane online. Nie zabrakło też wskazówek związanych z prowadzeniem tego typu transmisji. Ekspert “usadzony” samotnie przed kamerą to nie najlepszy pomysł na skuteczny webinar. Dlaczego? O tym również dowiecie się z 18 odcinka YT Bakcstage.


YT Backstage to nowy internetowy talk-show nagrywany w prawdziwym studiu telewizyjnym. YT Backstage to celne pytania i merytoryczne odpowiedzi dotyczące wideo w Internecie, produkcji filmowej nastawionej na emisję w sieci, nowych form wideo marketingu. Jak marki odnajdują się na YouTube? Co stoi za współpracą z youtuberami? Czemu kampanie wideomarketingowe są tak drogie? Czy twórcy internetowi bardzo chętnie podejmują współprace z markami? Które kanały najszybciej się rozwijają i dlaczego? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w kolejnych odcinach naszej serii.

Aleksandra Mikołajczyk, CEO grupy Moon Media, przepyta ekspetów ze świata wideomarketingu, PR-owców, strategów i aktywnych twórców publikujących na YouTube. Backstage to YouTube od kuchni, czyli praktyczne know how prosto od specjalistów i youtuberów.