YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Dobra wiadomość dla artystów prowadzących na YouTube kilka kont!

Coraz więcej znaków wskazuje na to, że YouTube powalczy jeszcze z takimi serwisami jak Spotify czy Tidal o kawałek streamingowego tortu. Dowód: właśnie rozpoczęto prace nad unifikacją oficjalnych kanałów twórców, które działają na platformie należącej do Google.

Mimo że YouTube to głównie filmy, użytkownikom na całym świecie nie przeszkadza to w wykorzystywaniu serwisu w charakterze odtwarzacza muzyki. Na urządzeniach mobilnych nie jest to może do końca wygodne (wyłączanie odtwarzania po zablokowaniu ekranu) ale w przypadku komputerów sprawdza się całkiem nieźle. Dlaczego YouTube tak dobrze sprawdza się w charakterze wirtualnego DJa? Żeby posłuchać muzyki nie musimy się rejestrować, logować ani opłacać usługi. Wpisujemy tytuł utworu w wyszukiwarkę i gotowe. Jedyny minus jest taki, że w przeciwieństwie do platform streamingowych, na YouTube panuje ogromny chaos. I nie wynika on jedynie z tego, że użytkownicy sami umieszczają w serwisie piosenki ulubionych artystów. Sami twórcy mają tu często po kilka kont co wprowadza dodatkową dezinformację. YouTube postanowił wyjść na przeciw takim sytuacjom. Platforma wprowadziła właśnie nową funkcję, oznaczoną jako „Official Artist Channels”.

Na przestrzeni ostatnich lat, świat muzyki ewoluował w kierunku cyfrowej dystrybucji płyt i piosenek. To z kolei uniezależniło twórców od wytwórni. Artysta, który staje przed wyborem swojej ścieżki kariery, na samym tylko YouTube ma kilka różnych opcji dystrybuowania muzyki. Opcja numer jeden to publikowanie za pomocą agregatowego kanału swojego wydawcy. Inne rozwiązanie to dedykowany kanał podpięty pod platformę VEVO, która powstała z inicjatywy dużych wytwórni. Jeszcze inne rozwiązanie to po prostu utworzenie zwykłego konta, które działa dokładnie tak samo jak profile youtuberów. W sytuacji kiedy artysta co jakiś czas zmienia sposób rozprowadzania swojej muzyki w sieci, takich kanałów można dorobić się kilku. I właśnie z myślą o takich przypadkach powstała opcja tworzenia oficjalnych kanałów artystów. Film, który poświęcono nowemu rozwiązaniu możecie zobaczyć poniżej:

Chodzi tu po prostu o połączenie kilku kanałów pod jednym „szyldem”. Obok nazwy wykonawcy znajdzie się ikona nutki, która będzie wskazywała na to, że dotarliśmy do agregatu oficjalnych kanałów, które wcześniej musielibyśmy oglądać osobno. „Official Artist Channel” będzie czymś w rodzaju folderu matki, który zbiera w sobie wszystkie inne profile, których w trakcie trwania kariery dorobił się dany artysta. Jeśli subskrybowaliście do tej pory któryś z kanałów ulubionego artysty, otrzymacie odpowiedni e-mail lub powiadomienie, jeśli twórca zdecyduje się skorzystać z nowego rozwiązania, które wprowadza YouTube.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.