YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

E-sport wkracza na Facebooka: Transmisje z rozgrywek ESL już niedługo!

Streaming wideo to nieodłączny element e-sportu. Okazuje się, że nie tylko platformy takie jak Twitch, są zainteresowane tą dynamicznie rozwijającą się dyscypliną. Wygląda na to, że na swój kawałek e-sportowego tortu liczy również Facebook.

Największy portal społecznościowy świata, w ubiegłym tygodniu ogłosił, że rozpoczyna współpracę z ESL czyli Ligą Sportów Elektronicznych (Electronic Sports League). Facebook ma transmitować na żywo pojedynki w których mierzą się gracze z całego świata.

Póki co, wiemy, że Facebook będzie transmitował zbliżające się turnieje Counter-Strike: Global Offensive. Ponadto, na platformie Marka Zuckerberga pojawi się również dedykowany program, gdzie co tydzień podsumowywane będą wyniki a także prezentowane wywiady z graczami, którzy biorą udział w zawodach.

ESL to najpopularniejsza firma zajmująca się e-sportem na świecie. Do tej pory współpracowali z takimi gigantami z branży gier komputerowych, jak Blizzard Entertainment czy Valve. Do tej pory, widzowie mogli oglądać streaming na żywo za pośrednictwem takich platform jak YouTube oraz Twitch, należący do Amazonu.

Zgodnie z nową umową partnerską pomiędzy Facebookiem a ESL, co tydzień, możemy liczyć na 30 godzin transmisji z meczy Counter-Strike’a, które uwzględniane są w ligowych rankingach. RankS obejmuje 300 graczy z Ameryki Północnej i Europy. Co miesiąc, stawką zawodów ESL jest 40 tysięcy dolarów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od czerwca, ESL planuje pokazać w tym roku w sumie 5,5 tysiąca godzin z ligowych rozgrywek e-sportu.

Co miesiąc, Facebook rejestruje aktywność 1,94 miliardów użytkowników. To wielki krok w stronę popularyzacji eSportu i dotarcia z nim do mainstreamu – mówił Johannes Schiefer, (ESL vice president of social media) podczas konferencji prasowej.

Źródło: Fortuje

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.