YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Edytor wideo znika z YouTube! (wiedzieliście w ogóle o jego istnieniu?)

Bardzo możliwe, że po przeczytaniu tego tytułu zadałeś sobie pytanie: jaki edytor wideo? Najwyraźniej więcej osób nie miało pojęcia o takim narzędziu. YouTube zdecydował o usunięciu edytora, którego historia sięga 2010 roku.

Funkcja zostanie wyłączona 20 września. Razem z nią zniknie również opcja dodawania pokazu slajdów, która pozwalała wygenerować materiał wideo z udostępnionych zdjęć. Wygląda na to, że nawet najprostsze narzędzia montażowe sprawdzały się lepiej niż dość powolne edytowanie filmów online. Szkoda jednak, że nie otrzymujemy w zamian żadnego dedykowanego programu. Aplikacja YouTube Capture, którą stworzyło Google z myślą o swojej platformie z filmami, po raz ostatni była aktualizowana w 2013 roku. Czy ktokolwiek pamięta jeszcze jak wyglądał YouTube 5 lat temu?!

Zrzut ekranu 2017-07-25 o 20.40.16

Wróćmy jednak do edytora wideo i zmian, które pojawią się na YouTube od 20 września. Jeśli są tutaj osoby, które korzystały z tego narzędzia, koniecznie sprawdźcie z jakich funkcji rezygnuje Google:

  • Ulepszenia będą nadal dostępne za pośrednictwem Menedżera filmów. W dalszym ciągu możesz wprowadzać w swoich filmach takie zmiany, jak przycinanie, rozmycie czy nakładanie filtrów.
  • Jeśli obecnie korzystasz z Edytora wideo lub pokazów slajdów ze zdjęć, masz czas do 20 września 2017 roku, aby zakończyć i opublikować swoje materiały. Po tym dniu nie będą już one dostępne. Zmiany nie obejmą filmów edytowanych za pomocą Edytora wideo ani pokazów slajdów, które zostały przesłane przed 20 września 2017 r.

Oto co można zrobić, jeśli materiały zostaną utracone. Istnieje cień szansy, że poniższe porady pomogą:

  • Możesz pobrać własne filmy z YouTube w rozdzielczości 720p lub odzyskać swoje oryginalne pliki za pomocą aplikacji Google Takeout, jeśli chcesz wykorzystać je przy tworzeniu nowego filmu.
  • Aby znaleźć treści objęte licencją Creative Commons i użyć ich w swoich filmach, przefiltruj wyniki wyszukiwania za pomocą filtra Cechy = Licencja Creative Commons. Gdy znajdziesz taki film, możesz wysłać prywatną wiadomość do przesyłającego, aby zapytać, czy może udostępnić Ci oryginalny plik wideo.

Jeśli do tej pory korzystaliście z edytora filmów YouTube, Google zachęca aby odwiedzić ich centrum wsparcia gdzie użytkownicy platformy często dyskutują o narzędziach z których korzystają. Ja, mogę polecić proste aplikacje w stylu Quik a także nasz artykuł dotyczący 6 programów, które pomogą stworzyć wideo.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.