YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Facebook Live – Te transmisje na żywo podbiły internet w 2016 roku!

Transmitowanie treści wideo na żywo stało się nieodłączną częścią Facebooka. Influencerzy i marki coraz częściej wykorzystują tę funkcjonalność do promocji. Dziś chciałbym podzielić się z wami 10 najpopularniejszymi streamami z Facebooka, które w 2016 roku, ze zwykłych transmisji przeistoczyły się w virale!

Można śmiało powiedzieć, że streaming treści wideo był jednym z bardziej wyróżniających się trendów 2016 roku. Firma MarketsandMarkets szacuje, że do 2021 roku, cała branża transmisji na żywo będzie warta około 70 miliardów dolarów. To wzrost na poziomie 130% (w 2016 wartość tę szacowano na 30 miliardów). Cały boom zapoczątkował Periscope należący do Twittera, jednak w jego ślady szybko poszedł YouTube i Facebook skutecznie odbierając słuszny kawałek streamingowego tortu.

W 2016 roku Facebook mocno rozwinął swoje usługi związane z transmisjami na żywo. Szacuje się, że w czasie tegorocznych wakacji, firma Marka Zuckerberga wydała ponad 50 milionów dolarów na streaming z udziałem celebrytków i influencerów. Oto wybór najciekawszych transmisji live, które w 2016 roku podbiły nasze facebookowe tablice!

1. Candace Payne czyli Chewbacca Mom

Candace Payne to tegoroczna bohaterka wszystkich fanów Star Wars. Jej stream na Facebooku wygenerował do tej pory 165 milionów wyświetleń. Była to najczęściej oglądana transmisja w 2016 roku.

2. Ted Yoder gra Tears for Fears

Utwór zespołu Tears for Fears zatytułowany “Everybody wants to rule the world” wykonany na żywo w transmisji Facebook Live przez Teda Yodera, zaliczył do tej pory 85 milionów wyświetleń. Artysta wykonał kompozycję na cymbałach i być może właśnie jego niesamowite umiejętności gry na tym instrumencie podbiły serca widzów.

3. Zegar odliczania do kolejnych wyborów w USA

Zrzut ekranu 2017-01-20 o 20.27.41

Wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA był na tyle kontrowersyjnym wydarzeniem, że świat masowo udostępniał pocieszenie w postaci zegara odliczającego czas jego kadencji. Transmisję stworzoną przez serwis BuzzFeed podano dalej przeszło 800 tysięcy razy. Co ciekawe, sama transmisja ekranu zegara trwała nieco ponad 3 i pół godziny…

4. Przytul policjanta

Ponad 38 milionów razy wyświetlono wideo, które na żywo udostępniła na swoim facebookowym profilu dziennikarka Jennifer Brett (Atlanta Journal-Constitution). Na materiale widzimy ludzi, którzy ustawiają się w rzędzie, aby przytulić policjantów, okazując im wsparcie po tym jak w Dallas zastrzelono 12 funkcjonariuszy.

5. Mapa wyborców od NBC News

Zrzut ekranu 2017-01-20 o 20.40.50

NBC News udostępniło na Facebooku mapę, która w trakcie transmisji na żywo, była na bieżąco uzupełniana o wyniki wyborów prezydenckich w kolejnych stanach. Stream zaliczył 36 milionów wyświetleń.

6. Drewniany samochód

Zrzut ekranu 2017-01-20 o 20.44.21

27 milionów razy wyświetlono transmisję na żywo z imprezy Under The Hood Show, gdzie zaprezentowano pickup Forda, którego karoserię w całości wykonano z drewna. Cały stream możecie zobaczyć TUTAJ.

7. Przeprowadzka do Kanady

Zrzut ekranu 2017-01-20 o 20.49.03

Nie tylko Polacy w trakcie wyborów tłumnie deklarują w mediach społecznościowych, że w przypadku zwycięstwa “przeciwników” wyprowadzą się z kraju. Podobnie było z Amerykanami, którzy masowo deklarowali chęć zamieszkania w Kanadzie. W sprytny sposób wykorzystał to serwis Viral Thread, publikując na swoim Facebooku transmisję live, która prezentowała licznik populacji w USA i w Kanadzie. 25 milionów osób chciało sprawdzić, czy masowa migracja faktycznie się odbywa…

8. Empire State Building wyborczym barometrem

Wybory prezydenckie w USA zdominowały transmisje na żywo w 2016 roku. Ich autorom nie można odmówić ogromnej pomysłowości. Telewizja CNN streamowała Empire State Building, gdzie za pomocą świateł wyświetlano aktualne wyniki podczas liczenia głosów w poszczególnych okręgach. Transmisja zaliczyła 24 miliony wyświetleń.

9. W odpowiedzi na Pokemon Go…

Dena Blizzard opublikowała transmisję live na której parodiuje grę w Pokemon Go, biegając za kolejnymi kieliszkami szampana ukrytymi w okolicy jej domu. Naprawdę nie wiem co podkusiło 23 miliony osób do wyświetlenia tego streamu…

10. USA w ogniu

Zrzut ekranu 2017-01-20 o 21.00.56

Na facebookowym profilu Super Deluxe pojawiła się jeszcze jedna transmisja live związana z wyborami prezydenckimi w USA. Prezentowała ona mapę Stanów Zjednoczonych, w całości pokrytą efektem… płonącego ognia. Wideo, które trwa 4 godziny, obejrzano do tej pory 23 miliony razy.

*wszystkie transmisje pojawiły się oczywiście na Facebooku. Z racji wygody oglądania, niektóre z nich podlinkowałem tutaj z serwisu YouTube.
**jeśli szukacie kolejnych, najpopularniejszych w 2016 roku transmisji na Facebooku, zajrzyjcie na Mediakix