YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Filmr — Prosta aplikacja do montowania filmów, które szybko opublikujesz w sieci

Przygotowując proste filmy z myślą o publikacji w internecie, niekoniecznie musimy sięgać po płatne, profesjonalne programy do montażu w stylu Adobe Premiere, Sony Vegas czy Final Cut. Prosty testymonial, unboxing czy krótkie wideo na Instagram, możemy z łatwością stworzyć za pomocą wielu darmowych aplikacji, takich jak Filmr.

Na początek, ważna informacja: Filmr dostępny jest obecnie tylko na urządzenia z systemem iOS. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że na stronie głównej aplikacji widnieje już logo Google Play, kwestią czasu powinno być przeniesienie tego tytułu na kolejną platformę.

Zrzut ekranu 2017-06-07 o 12.54.39

W aplikacji najbardziej urzekła mnie jej prostota. Jeśli chcę montować wideo z poziomu smartfona, z góry zakładam, że rozbudowany zestaw narzędzi nie będzie mi potrzebny. Inaczej sięgnąłbym po Adobe Premiere. Filmr nie oferuje dziesiątek filtrów i gotowych presetów z efektami przejść. Zamiast tego, otrzymujemy intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie do zwykłego montażu, które na pewno docenią osoby, którym nie zależy na filmowych fajerwerkach a na szybkim i sprawnym złożeniu ujęć w jedną całość.

Szybki montaż z poziomu smartfona

Pierwsze co należy zrobić po uruchomieniu aplikacji, to wybór multimediów, które mają pojawić się w filmie. Mogą to być zdjęcia lub filmy. Później, przechodzimy do ekranu edycji. W jego górnej części znajduje się pogląd na którym wyświetlają się poszczególne klipy. Niżej umieszczono „timeline”, gdzie widzimy dokładny podział na poszczególne fragmenty tworzonego wideo. Na samym dole, jeden pod drugim, rozmieszczone są paski odpowiadające pojedynczym klipom. Za pomocą suwaka ustalamy ich długość a przesuwając palcem w prawo, możemy odkryć dodatkowe menu. Znajdziemy na nim trzy przyciski: usuń, duplikuj oraz „od tyłu”. Ostatnie narzędzie, jak sama nazwa wskazuje, pozwala odtworzyć wideo od końca. Do filmu możemy dodać muzykę, którą znajdziemy za pomocą wyszukiwarki. Będą to utwory z bazy Filmr (wśród których nie brakuje nowych hitów) ale nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać z własnej biblioteki muzycznej.

Zrzut ekranu 2017-06-07 o 12.54.29

Różne formaty obrazu

Gotowe wideo możemy zapisać w trzech różnych formatach wideo: 9:16, 16:9 oraz 1:1. Film możemy zapisać nie tylko w pamięci smartfona. Jednym przyciskiem prześlemy wideo na Insta Stories, Instagram, Messenger, Facebook czy YouTube. Dzięki temu, nie musimy otwierać innych aplikacji, żeby w szybki sposób dodać film.

Uwielbiam proste rozwiązania i jeśli chodzi o montaż wideo, właśnie takie aplikacji brakowało mi na rynku. Jeśli nie zależy wam na efekciarstwie i chcielibyście po prostu zmontować prosty materiał ze zdjęć lub ruchomych obrazów, gdzie nie potrzebujecie żadnych napisów albo przejść, to narzędzie sprawdzi się idealnie. Tytuł dostępny jest póki co na urządzenia z systemem iOS jednak na stronie producenta pojawił się już przycisk Google Play, co może sugerować, że użytkownicy Androida też doczekają się swojej wersji.

Na łamach YT360 pisałem jakiś czas temu o aplikacji Quik. Jeśli nie polubicie się z Filmr, warto sprawdzić również ten tytuł. Oferuje on nieco więcej możliwości a także bardziej automatyzuje proces montażu.

Aplikację można pobrać z APP STORE

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.