YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Gimper opowiedział nam o Regatach Youtuberów

Tydzień temu publikowaliśmy fotorelację z II Regat Youtuberów, które odbyły się w Węgorzewie. Oprócz zdjęć, udało nam się również porozmawiać z kilkoma uczestnikami imprezy. Dziś, mamy dla was krótki wywiad z Gimperem.

KLASYFIKACJA GENERALNA

  • I MIEJSCE: załoga SZWAGRY: Szwagier, żona Szwagra, Antek, żona Antka, Jacek Gadzinowski i sternik Grzegorz Ampuła.
  • II MIEJSCE: załoga EASY PEASY: Rojo, Perla, Izak, Paulina Skowyrska i sternik Tomasz Ostaszewski.
  • III MIEJSCE: załoga MALI LUDZIE Z ZASADAMI: Gimper, Grządeczka, Kolega Ignacy, Mika, Łukasz Żelazek i sternik Marek Tyburcy.

Gimper z załogą jachtu numer 3 – zajęli 3 miejsce.

Jak oceniasz wynik regat?

13133176_629651720517686_2756813639069125689_nByło świetnie, przede wszystkim dlatego, że dopisała pogoda. W zeszłym roku był taki problem, że był słaby wiatr, trochę się to wlokło. Tym razem pogoda rzeczywiście dopisała. Były emocje, była cały czas praca, każda drużyna się spinała – walczyliśmy do samego końca z drużyną Izaka i Roja, gdy nagle między nas wbiła się ekipa Śmiechawy i robiliśmy, co mogliśmy, żeby ich dogonić. Było super! <uśmiech>

Mówisz jak doświadczony żeglarz. Czy oprócz regat youtubowych masz do czynienia z tym sportem?

Absolutnie nie, to mój trzeci raz na łódce. Raz byłem hobbistycznie w Chorwacji, ale tam uciekałem od roboty i udawałem, że jestem gościem od nagrywania. W tamtym roku też niezbyt pracowałem. W tym roku inaczej – wszyscy się staraliśmy, byliśmy skupieni, staraliśmy się zrozumieć jak działają liny, jak działają żagle, jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach.

Ta impreza jest wyjątkowa na tle innych youtuberskich imprez w Polsce. Mało jest wydarzeń, w których twórcy mogą konkurować między sobą w dziedzinie innej niż samo poletko YT.

13138890_629917213824470_9109983433932840877_nFaktycznie to jest dosyć nietypowe. Jakimś odstępstwem był RichTour, który zorganizowaliśmy z ekipą RichZone, bo nie był to zwykły meet-up. Od czasu do czasu są spotkania w centrach handlowych. Oczywiście był mecz charytatywny w piłkę nożną między Izakiem a mną organizowany przez New Balance. Początkowo miało być to wydarzenie na dużo osób, ale gdy przedstawiciele New Balance zobaczyli, że w ciągu pierwszego dnia na wydarzenie zapisało się 20.ooo ludzi, organizator zrezygnował z otwartej formuły – rozegraliśmy mecz w zamkniętym gronie i pochwaliliśmy się tylko wynikami. Myślę, że mecz piłki nożnej to byłby ciekawy pomysł.

Dzisiaj też jesteśmy w prywatnym gronie. Widziałeś tę rzeszę fanów, która zgromadziła się u bram Róży Wiatrów? Przygotowujesz coś specjalnego, będzie jakiś wyjątkowy odcinek z regat?

Absolutnie nie, ja przede wszystkim wrzucam snapchaty, wrzucam instagramy, wrzucam zdjęcia na Facebooka. Mimo iż dużo osób nie nazywa naszej działalności pracą, to jednak – szczególnie na kanałach gamerskich – wrzucamy filmiki siedem dni w tygodniu, niezależnie od tego czy to weekend, czy wakacje, więc tego rodzaju eventy zawsze traktuję jako czas luzu, chociaż nawyk pozostaje i zawsze jakieś głupie krótkie filmy na YouTube’a, Snapchata czy Facebooka lecą.

Czy możemy spodziewać się Ciebie za rok?

Myślę, że tak. Jeśli pogoda będzie dopisywała i jeśli Róża Wiatrów będzie organizowała regaty. Nie ukrywajmy, przyjeżdżamy tu przede wszystkim dla ludzi – z większością uczestników się znam, z mniejszą częścią staram się regularnie widywać, więc jeśli kumple będą to ja też.

źródła zdjęćwww.facebook.com/GimperOfficial, informacje prasowe

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.