YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Gwiazdy polskiego YouTube na 3 edycji Regat YouTuberów: Znamy zwycięzców!

Rok temu, w obszernym case study, opisywaliśmy dla was nieszablonowe wydarzenie, angażujące czołówkę polskiego YouTube czyli Regaty YouTuberów. W ostatni weekend odbyła się trzecia edycja tego przedsięwzięcia…

W sobotę, 13 maja, odbyła się trzecia już edycja Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów. To pierwsze i jak dotychczas jedyne wydarzenie o tematyce sportowej stworzone z myślą o twórcach YouTube`a. To wyjątkowa okazja do spotkania się środowiska youtuberów z całej Polski w jednym miejscu, a wszystko dodatkowo w atmosferze sportowej rywalizacji. Żeglarskie Mistrzostwa Polski YouTuberów to także doskonała możliwość do promowania idei żeglarstwa
i regionu Mazur wśród młodych osób. Więcej o marketingowych aspektach całej akcji możecie przeczytać w naszym case study.  W ostatniej odsłonie żeglarskich zmagań do rywalizacji przystąpiło aż 50 twórców. To rekord frekwencji w dotychczasowych edycjach, a wielu youtuberów już zapowiedziało swój przyjazd za rok. Regaty YouTuberów podsumował organizator Bartosz Milewski ze szkoły żeglarskiej Róża Wiatrów:

W trzeciej edycji udało nam się doprowadzić już prawie wszystko do perfekcji. Dlatego też bardzo cieszę się z tak licznego udziału twórców. Z jednej strony wiele załóg, które uczestniczą w zawodach od pierwszej edycji, ale również sporo nowych twarzy. To dla nas ogromna satysfakcja i motywacja do dalszej pracy. W zasadzie można powiedzieć, że w momencie zakończenia tegorocznej edycji już rozpoczynamy pracę nad kolejną.

Regaty YouTuberów_materiały prasowe (5)

Zwycięzcy Regat YouTuberów

Wśród stawki youtuberów, biorących udział w tegorocznej edycji regat znalazł się Szwagier z kanału Śmiechawa – Mistrz Polski z ubiegłego roku, do którego dołączył Cyber Marian i wspólnie zapowiedzieli walkę o obronę tytułu. Pozostali uczestnicy również nie złożyli broni i w bojowych nastrojach przybyli do Róży Wiatrów na Mazurach. W stawce znaleźli się również m.in.: Magik Y, Letni Chamski Podryw, Dominik Szarek, Beksy, Astrofaza, Emce□, Madeline Gavi, Seto, Gimper, Rojo, Izak, czy chłopaki z „5 sposobów na…”. To właśnie Ci ostatni toczyli do samego końca zacięty bój z załogą Szwagrów, wygrywając w pierwszym biegu. Na drugim miejscu na mecie zameldowała się ekipa Beks z Madeline Gavi, a tuż za nimi Rojo Izak oraz Człowiek Warga. W drugim finałowym biegu trzecie miejsce ponownie utrzymała załoga Easy Peasy z Rojem na czele i to właśnie oni zdobyli brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Polski. Drudzy na mecie pojawili się Magik Y, Walenie, Sadam, Rudy Człowiek i Dominik Szarek, dzięki czemu awansowali i finalnie uplasowali się na czwartym miejscu. Natomiast pierwsza linię mety przepłynęła załoga Cyber Śmiechawy, która w klasyfikacji generalnej zgromadziła taką samą liczbę punktów jak ekipa „5 sposobów na…”. Jednak z uwagi na zajęcie wyższego miejsca w biegu finałowych to właśnie Szwagry i Cyber Marian stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale i Puchar Róży Wiatrów. To już ich drugie zwycięstwo z rzędu i drugi mistrzowski tytuł.

Trzeci raz bierzemy udział w regatach i drugi raz stajemy na najwyższym podium, kolekcja Pucharów się powiększa. Bardzo cieszymy z obecności na tych zawodach, panuje tu fantastyczna atmosfera i z pewnością nie zabraknie nas tu również za rok! – podsumował Szwagier tuż po ceremonii dekoracji.

Regaty YouTuberów_materiały prasowe (1)

#dajzsiebiewiecej

Regaty YouTuberów to nie tylko sportowa rywalizacja i dobra zabawa. Róża Wiatrów – organizator wydarzenia wspólnie z charytatywni.allegro.pl już po raz drugi zorganizowali akcję społeczną #dajzsiebiewiecej, w ramach której YouTuberzy przekazywali od siebie fanty, które zostaną wkrótce wystawione na aukcje. Wszystkie zebrane w tym roku środku przekazane zostaną na leczenie Boguszka, bliskiego przyjaciela twórców z kanału ŚmiechawaTV. Na licytację trafią między innymi nagrody od Szwagrów i Mariana, zdobyte przez nich podczas regat, tygodniowy rejs po Mazurach, przekazany przez „5sposobów”, obraz Magdy Gawęckiej, zegarki od Jcoba, klaps filmowy od EMCE□ i wiele innych, cennych przedmiotów.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.