YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jacek Makarewicz i “Łączy nas piłka” bohaterami czerwcowego YouTube Trends 2016

Często, przy okazji poradników dotyczących strategii działania kanału na YouTube, pisałem o filmach nawiązujących do pewnych świąt, sezonowych tematów lub „trendujących” wydarzeń. Wydaje mi się, że wysoka pozycja kanału „Łączy nas piłka” w czerwcu, to dowód na to, że takie działania to dobry ruch!

Ekipa Sotrender szacuje, że polskie kanały YouTube odwiedziło w ubiegłym miesiącu 18,96 miliona osób. Rodzime kanały zdobyły 2.823.423 nowych subksrybentów. Przeciętny kanał dodał około 6 filmów. Tylko 36% wszystkich wyświetleń dotyczyło filmów dodanych w trakcie analizowanego miesiąca.

Zrzut ekranu 2016-08-02 o 13.24.44

Oto jak wyglądają suche fakty dotyczące najlepszych kanałów czerwca:

  • Największe kanały: SA Wardega, AbstrachujeTV oraz reZigiusz
  • Najwięcej odsłon uzyskały Step Records, Łączy nas piłka i ProstoTV
  • Największą liczbę odsłon w przeliczeniu na subskrybenta osiągnęły kanały SylwiaGrzeszczak, Disco
  • Polo Lajf oraz Łączy nas piłka
  • Pod względem liczby komentarzy najwyżej uplasowały się Blowek, RoxMb i IsAmUxPompa
  • Najbardziej lubiane były wideo kanałów Blowek, Remigiusz Maciaszek oraz IsAmUxPompa
Zrzut ekranu 2016-08-02 o 13.25.00

Według najnowszego raportu YouTube Trends tworzonego przez Sotrender, ogólne statystyki oglądalności na YouTube spadły w porównaniu do maja. Widać było natomiast wzrost zainteresowania treściami piłkarskimi co było oczywiście następstwem odbywającego się w tym czasie EURO 2016. Największy sukces, o którym wspomniałem we wstępie to awans oficjalnego kanału reprezentacji Polski „Łączy nas piłka”. To skok o przeszło 60 miejsc względem rankingu z poprzedniego miesiąca. Tylko w czerwcu, kaanał zaliczył ponad 24 miliony wyświetleń. Duży wzrost zaliczył również Przegląd Sportowy.

Rekordzistą czerwca został jednak kto inny. Kanał Jacka Makarewicza zajął 9 miejsce w zestawieniu największej liczby wyświetleń, awasując o 296 miejsc. Najbliższe miesiące pokażą czy jest to chwilowy trend, czy może szansa na dołączenie do grona najpopularniejszych youtuberów.

Zrzut ekranu 2016-08-02 o 13.25.21

Z czołówki najpopularniejszych filmów polskiego YouTube w końcu zniknął Gang Albanii i Popek. Pierwsze miejsce zajął nowy singiel Sylwii Grzeszczak, który wyświetlono w czerwcu ponad 11 milionów razy. Dalej discopolowy Akcent i After Party a także Natalia Nykiel i Gummi Miś z MagicRecordsPoland. Gang Albani zajął tym razem dopiero ósme miejsce.

Jeśli chodzi o największą liczbę wyświetleń, wciąż bezkonkurencyjny okazuje się być kanał Step Records.

Cały raport znajdziecie TUTAJ.