YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jak ściągnąć film z YouTube?

Wiele osób pyta nas w jaki sposób można pobrać dowolny film z YouTube, skoro platforma nie oferuje takiej funkcji domyślnie. Dziś, mamy dla was krótki poradnik jak zrobić to szybko i skutecznie!

W internecie znajdziecie dziesiątki, jeśli nie setki serwisów, skryptów i aplikacji, które umożliwiają ściąganie filmów z YouTube. W tym przypadku, duży wybór okazuje się być naszym przekleństwem. Po wpisaniu w Google frazy „pobieranie filmów z YouTube” zostajemy zasypani stronami internetowymi, które teoretycznie mają nam umożliwić szybkie i wygodne ściąganie materiałów wideo (lub audio). W praktyce, tracimy czas na sprawdzaniu kolejnych narzędzi bo… część z nich okazuje się w ogóle nie działać.

Na co uważać?

Pół biedy jeśli trafimy po prostu na serwis, który wyświetli nam komunikat informujący o tym, że danego filmu nie da się pobrać. Wtedy po prostu stracimy czas. Są jednak sytuacje, kiedy na nasz dysk zostaną pobrane zawirusowane pliki, które nie mają nic wspólnego z filmami, które chcieliśmy ściągnąć. Warto więc uważać i jeśli macie w planach korzystanie z narzędzi online, bądźcie czujni i wybierajcie tylko te sprawdzone. Należy też uważać na wszystkie te narzędzia, które proszą nas o numery telefonu lub chcą wyłudzić sms premium. Zapewniam, że filmy z YouTube da się ściągać bezpłatnie i takie narzędzia powinniście omijać szerokim łukiem.

ImTOO YouTube Video Converter

Tyle tytułem wstępu. W dzisiejszym artykule chcę wam polecić tylko jedno narzędzie. Dlaczego? Przez lata przetestowałem naprawdę wiele różnych stron umożliwiających ściąganie plików wideo z YouTube. Problem polega na tym, że Google często zmienia swoje skrypty, co skutecznie blokuje dużą część narzędzi służących pobieraniu filmów. Jeszcze do niedawna, najczęściej wykorzystywanym przeze mnie serwisem do ściągania materiałów z YouTube było OFFLIBERTY. Zdarzało się jednak, że narzędzie nie radziło sobie z niektórymi filmami. Aż w końcu, pewnego dnia natrafiłem na ImTOO YouTube Video Converter. Od tego czasu, problemy z pobieraniem filmów z YouTube skończyły się na zawsze!

PobierzWindows / MacOS

Jak pobrać film z yt?

Jest to program, który musimy co prawda ściągnąć na nasz komputer, ale zapewniam was, że biorąc pod uwagę wadliwość skryptów narzędzi online i tak zaoszczędzicie czas. Aplikacja dostępna jest zarówno na Windowsa, jak i komputery Mac. Po jej uruchomieniu wystarczy skopiować link do filmu. Ten, automatycznie wklei się w odpowiednim polu ze schowka. Uczulam Was tylko na jedną rzecz. Czasami pliki ściągają się domyślnie w formacie WEBM. Aby to zmienić, należy kliknąć w trybik ze strzałką skierowaną w dół, który znajduje się w prawym, górnym rogu. Tam możecie wybrać odpowiednią rozdzielczość filmu, która was interesuje a także wskazać format MP4, który będzie dla was bardziej użyteczny. Wszystko widać na poniższym obrazku:

 

Jeśli macie swoje sposoby na pobieranie filmów z YouTube, dajcie znać w komentarzach. ImTOO YouTube Video Converter to z mojego punktu widzenia najwygodniejsze rozwiązanie ale chętnie zapoznam się z waszymi propozycjami!

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.