YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jak skutecznie usunąć konto w serwisie Musical.ly?

jak usunąć konto musically

Zgodnie z zapowiedziami, kontynuujemy nasz cykl artykułów dotyczących serwisu Musically. Ostatnio instruowaliśmy w jaki sposób utworzyć nowy profil. Dzisiaj, omówimy problem z którym wciąż boryka się wiele osób. Poniżej znajdziecie poradnik, który w kilku krokach wyjaśni jak skasować konto na Musically.

Wiele wskazuje na to, że Musically pracuje obecnie nad automatyzacją całego procesu. Niestety, platforma funkcjonuje obecnie w pewnym zawieszeniu. Ze strony zniknął już panel „requestu” o skasowanie konta natomiast w aplikacji wciąż nie ma przycisku do którego odsyła nas dział pomocy Musically. Prezentujemy więc sprawdzoną metodę na skasowanie konta oraz dwa alternatywne warianty.

Jak skasować Musically z poziomu aplikacji?

Dziś testowałem ten wariant u siebie ale opcja kasowania wciąż nie pojawiła się w najnowszej wersji aplikacji na system iOS. Być może u Was zadziała. Taką instrukcję udało mi się znaleźć na oficjalnej stronie Musically więc wiele wskazuje na to, że rozwiązanie jest obecnie wprowadzane.

  1. Włącz aplikację Musically i przejdź do widoku swojego konta (ostatnia ikona, znajdująca się w prawym, dolnym rogu).
  2. Kliknij ikonę trybika (prawy, górny róg) i otwórz Ustawienia
  3. Przejdź do Ustawień prywatności

To właśnie tam powinna znaleźć się zakładka “Thinking about removing your account?” co w Polskiej wersji językowej aplikacji powinno wyglądać podobnie do „Czy myślisz o skasowaniu konta?”. Niestety, nie miałem okazji przetestować tego rozwiązania u siebie bo takie pole w ogóle się u mnie nie pojawia. I tu przechodzimy do drugiego sposobu.

Jak skasować Musically – zgłoszenie przez formularz

Dwa tygodnie temu, na dedykowanej stronie supportu Musically, pod hasłem „złóż bilet tutaj” dostępny był formularz w którym wprowadzaliśmy nazwę naszego konta, które chcemy skasować. Do wiadomości należało załączyć zrzut ekranu z aplikacji na którym było widać, że jesteśmy zalogowani. Miało to być zabezpieczenie przed kasowaniem cudzych kont. Dziś, w końcu otrzymałem wiadomość zwrotną. Niestety, mój profil nadal nie został usunięty. Wiadomość od Help Center daje jednak nadzieję, że kiedy odpowiem na ich maila, w końcu uda się to zrobić. Wygląda też na to, że mają tam niezły bałagan jeśli dedykowany formularz nie pozwala im odnaleźć podanej wcześniej nazwy użytkownika…

Skuteczne usuwanie konta na Musically

I tu dochodzimy do trzeciego sposobu na skasowanie Musically, który w obecnej sytuacji, wydaje się być najbardziej skutecznym.

  1. Z poziomu strony https://support.musical.ly/pl wybieramy przycisk „Wyślij zlecenie” (w angielskiej wersji językowej „Submit a Ticket”. Szukaj go w prawym, górnym rogu ekranu.
  2. Wypełnij formularz zgodnie z poniższym wzorem (podając oczywiście swoje dane)

Po przesłaniu wiadomości skontaktuje się z tobą Help Center i najprawdopodobniej poprosi o zrzut ekranu potwierdzający, że dane konto należy do ciebie. Prześlij je w załączniku w wiadomości e-mail i cierpliwie czekaj na usunięcie konta.

Co jeszcze możesz zrobić?

Na skasowanie konta trzeba trochę poczekać. W międzyczasie możesz jeszcze wykonać poniższe kroki:

  • Usunąć wszystkie filmy z Musically
  • Usunąć wszystkich swoich fanów
  • Skonfigurować konto jako prywatne (patrz obrazek poniżej)
  • Zmienić dane konta na fałszywe