YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jak stworzyć link do subskrypcji kanału na YouTube?

Przygotowując wczorajszy newsletter, dotyczący naszego kanału na YouTube, zorientowałem się, że podlinkowanie w artykule adresu do przycisku “SUBSKRYBUJ” nie jest wcale takie oczywiste. Postanowiłem więc stworzyć szybki poradnik, który pomoże szybko uporać się z problemem!

O ile skopiowanie linku do filmu, playlisty czy całego kanału na YouTube to banalnie proste zadanie, wygenerowanie odnośnika do subksrypcji kanału okazuje się być nieco bardziej skomplikowanie. Nie mamy tu gotowego adresu, który możemy wkleić w dowolnym teście. Taki link trzeba stworzyć “ręcznie”.

Po co mi link do subksrypcji kanału?

Mimo że czerwony prostokąt z napisem subskrybuj klikamy najczęściej podczas wizyt na YouTube, nie zaszkodzi przenieść go do innych serwisów społecznościowych. Dzięki temu, szansa na zdobycie nowych widzów rośnie! Link możemy umieścić w poście na Facebooku, na Twitterze, wcisnąć go do artykułu pisanego pod kątem bloga lub opublikować w newsletterze. Po kliknięciu na odnośnik, użytkownik od razu zostanie przeniesiony do serwisu YouTube, gdzie na ekranie pojawi się niewielkie okienko, pozwalające kliknąć “subskrybuj” i dołączyć tym samym do stałych widzów danego kanału.

Jak stworzyć link do subskrypcji kanału YouTube?

Na YouTube mamy do czynienia z trzema różnymi rodzajami adresów:

  • URL sprzed czasów Google+
http://youtube.com/user/Nazwa_Użytkownika
  • Indywidualny URL dla użytkowników, którzy mają ponad 100 subksrybentów
http://youtube.com/c/Nazwa_Użytkownika
  • Dużo różnych liter i cyfr bez indywidualnej nazwy kanału
https://www.youtube.com/channel/UChBEVEpO-vENsyrE6imN1EA

Jakiś czas temu, mogliśmy skorzystać z dwóch sposobów generowania linku subksprycji. Z tego co udało mi się ustalić, obecnie działa już tylko jeden sposób, z którego możemy skorzystać przy okazji wszystkich trzech rodzajów adresu URL.

Jedyne czego będziemy potrzebowali to magiczna fraza:

  • ?sub_confirmation=1

Należy po prostu dodać ją na końcu adresu, prowadzącego na nasz kanał. Powinno to wyglądać tak:

Zrzut ekranu 2016-05-17 o 12.16.19

lub tak:

Zrzut ekranu 2016-05-17 o 12.15.37

Jak widzicie, w obu przypadkach, na ekranie pojawia się okienko, pozwalające kliknąć “subskrybuj”. Gdybyście mieli jakiekolwiek problemy z wygenerowaniem odpowiedniego linku, odsyłam Was do filmu instruktażowego:

W tym artykule nie mogło oczywiście zabraknąć przycisku, który pozwoli wam subskrybować nasz kanał YouTube. Zachęcam do oglądania serii YT Backstage. Nowe odcinki talk-show o wideomarketingu pojawiają się na naszym kanale w co drugą środę!

Subscribe-PNG-3

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.