YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jak założyć konto w Musical.ly?

Serwis Musical.ly zdobywa coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy przygotować dla was serię artykułów poświęconych tej platformie. Na pierwszy ogień mamy dla was poradnik związany z zakładaniem konta w serwisie.

Mimo że dla osób dorosłych Musical.ly może być czarną magią, zakładam, że większość uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów zna ją doskonale. Trudno jest wyjaśnić niewtajemniczonym czym tak naprawdę jest ta aplikacja. To połączenie Snapchata i zapomnianego już Vine z platformą do montażu wideo. Musical.ly pozwala na szybkie tworzenie materiałów wideo trwających od 15 sekund do 5 minut połączonych z muzyką. Aplikacja ma w tej chwili przeszło 240 milionów użytkowników na całym świecie. Dziś, wyjaśnimy w jaki sposób założyć konto na Musical.ly.

Musical.ly – zakładanie konta

Pierwszym krokiem jest oczywiście pobranie aplikacji. Jest ona dostępna w trzech wirtualnych sklepach:

Tu warto jeszcze dodać, że za pobranie aplikacji nic nie płacimy.

Rejestracja konta w Musically

Zanim przejdziemy do pola rejestracji lub logowania, aplikacja zapyta nas o to czy chcemy otrzymywać od niej powiadomienia. Po zatwierdzeniu lub odrzuceniu tej propozycji możemy już przejść do tworzenia naszego profilu. Istnieje kilka sposobów na założenie konta w Musically. Pierwszy z nich wymaga podania numeru telefonu. Jeśli chcecie w tej kwestii zachować anonimowość, jest jeszcze kilka innych metod utworzenia swojego profilu w aplikacji:

  • Rejestracja za pomocą istniejące już konta na Facebooku
  • Rejestracja za pomocą istniejące już konta na Instagramie
  • Rejestracja za pomocą istniejące już konta na Twitterze
  • Rejestracja za pomocą istniejące już konta w Google

W każdym z tych przypadków musimy po prostu zalogować się do wybranej usługi za pomocą zdefiniowanego dla niej loginu i hasła przydzielając odpowiednie uprawnienia dla Musical.ly.

Kolejnym krokiem będzie podanie daty urodzin. Jeśli logowaliście się za pomocą numeru telefonu, aplikacja poprosi o dodanie zdjęcia profilowego. W przypadku rejestracji za pomocą innego serwisu społecznościowego, obrazek i nazwa użytkownika zostaną zaimportowane automatycznie. Z racji na nowe prawo dotyczące polityki prywatności w internecie (RODO), po drodze będziemy musieli też zatwierdzić jeszcze jeden “checkbox”. Po wykonaniu wszystkich tych czynności, jesteśmy już gotowi na eksplorację serwisu Musical.ly.

Zanim jednak rozpoczniecie swoją przygodę z Musical.ly, warto poszukać na platformie swoich znajomych. Aplikacja pozwoli automatycznie zaimportować konta osób, które są naszymi znajomymi na Facebooku lub których numery telefonu znajdują się w naszych kontaktach:

Rejestrację konta mamy już za sobą. W kolejnych odsłonach naszego cyklu przyjrzymy się, między innymi, temu w jaki sposób dodawać nowe materiały do naszego konta na Musical.ly, jak trwale usunąć profil i w jaki sposób wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami platformy.