YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jeśli chodzi o marki na YouTube: liderem września zostało Allegro!

Właśnie ukazał się wrześniowy raport Muse w którym przebadano takie branże jak: e-commerce, wydawnictwa, fryzjerstwo i uroda, stacje paliw oraz muzea. Na szczególną uwagę zasługuje tu kanał najpopularniejszego w polsce serwisu aukcyjnego…

Najnowszy, wrześniowy Video Marketing Raport możecie znaleźć tutaj:

http://raport.yourmuse.io/

Nowy film z serii „Legendy Polskie” z miejsca dołączył do grona viralowych produkcji, które użytkownicy serwisów społecznościowych bardzo chętnie udostępniali na swoich profilach. Widzowie musieli czekać aż 9 miesięcy na kolejną odsłonę krótkometrażowego science-fiction, którego autorem jest m.in. utytułowany reżyser i animator, Tomasz Bagiński. Nowa część przygód Twardowsky’ego zatytułowana została po prostu: TWARDOWSKY 2.0.

Przed premierą docelowego materiału, na kanale pojawił się zwiastun. Opublikowano go 2 września. Do końca badanego miesiąca zaliczył on ponad 573 tysiące wyświetleń, prawie 1100 polubień oraz 162 komentarze. Najwięcej osób obejrzało zwiastun na 3 dni przed premierą docelowego materiału. Oglądalność wyniosła 76.376 wyświetlenia.

Film „TWARDOWSKY 2.0” udostępniono 15 września. W ciągu niecałych 2 tygodni obejrzano 1.678.684 razy. Wideo zebrało 1.627 komentarzy oraz ponad 16 tysięcy polubień. Na Facebooku, film wygenerował 17.200 udostępnień, polubień i komentarzy. Najlepsze wyniki wyświetleń zanotowano w dniu premiery. Film wyświetlono wówczas 225.398 razy. Wyświetlenia na poziomie przekraczającym 200 tysięcy, produkcja przekroczyła jeszcze dwa razy: 22 i 25 września.

Wrześniowy sukces kanału Allegro podbił również teledysk do coveru Aleja Gwiazd w wykonaniu Matheo i Anny Karwan, który ukazał się 24 dnia miesiąca. W ciągu niecałego tygodnia zgromadził 423.695 wyświetleń, 5.853 polubienia oraz 694 komentarze.

Do początku września, kanał Allegro zgromadził w sumie ponad 19 milionów wyświetleń. Co ważne, dzięki dwóm przyciągającym widzów produkcjom, ta wartość zwiększyła się do ponad 23 milionów. Zanotowano też wzrost subksrypcji z 20 tysięcy do ponad 30. Polubienia na kanale przebiły próg 50 tysięcy.

Rekordowy wynik wyświetleń zanotowano 27 września. Materiały na kanale obejrzano ponad 687 tysięcy razy. Wygląda na to, że Allegro nie zwolni tempa. Już w listopadzie i grudniu pojawią się kolejne części „Legend Polskich”. Będą to filmy: „Operacja Bazyliszek” oraz „Jaga”. W rolach głównych pojawią się m.in. Olaf Lubaszenko, Paweł Domagała oraz Katarzyna Pośpiech.