YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Dzięki tym kanałom na YouTube lepiej zrozumiesz świat!

Od pewnego czasu, serwujemy wam tematyczne zestawienia najciekawszych kanałów na polskim YouTube. Zestaw, który przygotowaliśmy na dzisiaj jest o tyle szczególny, że prezentuje twórców, którzy dzielą się ze swoimi widzami wiedzą o świecie. Poznajcie 10 wyjątkowych twórców, którzy potrafią w niebanalny sposób przybliżyć nawet najtrudniejsze tematy związane z wszystkim tym, co dzieje się wokół nas każdego dnia.

Tutaj znajdziesz inne zestawienia tematyczne najciekawszych kanałów na polskim YouTube – BEST OF YOUTUBE BY YT360

Astrofaza

Piotr Kosek od najmłodszych lat marzył, aby zapisać się w historii astronautyki. Stworzył więc kanał, na którym publikuje cykle odcinków dotyczących tajemnic wszechświata, obserwacji nieba, robotów i androidów, a także niezidentyfikowanych obiektów latających. Z jego filmów możecie również dowiedzieć się, czy fajerwerki działają w kosmosie, dlaczego z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie widać gwiazd i skąd biorą się pasy na Jowiszu.

Kasia Gandor

Kasia zrezygnowała z kariery modelki po to, by zająć się biotechnologią. Dziś zamiast chodzić po światowych wybiegach uwielbia spędzać czas w laboratorium. Prowadzi kanał, na którym w zrozumiały sposób tłumaczy naukowe zagadnienia opowiada o smogu czy filtrach UV, mówi, jak wyizolować własne DNA, ale także wyjaśnia… dlaczego się całujemy.

Mówiąc inaczej

Paulina Mikuła jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i popularyzuje posługiwanie się poprawną polszczyzną. Odcinki tworzone przez Paulinę charakteryzują się nie tylko praktycznym doborem treści, ale również dużą dawką humoru. Z jej filmów na pewno skorzystają maturzyści czy studenci, jak również wszyscy ci, którzy chcą się upewnić, czy nie popełniają błędów w codziennej komunikacji. Na kanale Pauliny poznacie także tajemnicze postacie, jakimi są “praciota”, “zełwa” i “jątrew”.

Strefa Psyche

Interesują Was zakamarki ludzkiego umysłu? O wielu trudnych zagadnieniach z obszarów psychologii, sposobów motywacji czy samorozwoju posłuchacie na kanale prowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu SWPS. Znajdziecie tutaj filmy pomocne w codziennym życiu, jak na przykład odcinki o skutecznym uczeniu się, perfekcjonizmie czy manipulacji stosowanej w reklamach, ale także wideo dotyczące sfery zawodowej, jak te o psychologii w zarządzaniu i marketingu lub byciu liderem

Uwaga! Naukowy bełkot

Dawid Myśliwiec na co dzień zajmuje się pracą nad doktoratem z chemii, a po godzinach  tworzy jeden z najprężniej rozwijających się kanałów popularnonaukowych na polskim YouTube. Dzięki niemu dowiecie się ile lat tak naprawdę ma wasza wątroba albo dlaczego w piwie jest chmiel. U Dawida znajdziecie też krótki cykl z Laboratorium CERN, którego dumą z pewnością jest największy na świecie akcelerator cząstek i jednocześnie największa maszyna na świecie, czyli Wielki Zderzacz Hadronów.

Historia bez cenzury

Wojtek Drewniak opowiada o historii w zupełnie inny sposób niż zapamiętaliście ze szkoły. Z jego filmów dowiecie się między innymi, co jadło się na słynnych rzymskich ucztach, jak wyglądały dawne sposoby leczenia albo jaka jest geneza piwa. Na kanale znajdziecie również różne cykle odcinków bez cenzury, poświęcone na przykład znanym postaciom historycznym, wydarzeniom czy władcom Polski.

SciFun

Zastanawiacie się, czy kolory naprawdę istnieją lub czy możliwy jest lot do Gwiazdozbioru Andromedy? Jeżeli odpowiedzieliście na te pytania twierdząco, to ten kanał jest właśnie dla Was! Darek Hoffman tworzy odcinki przyciągające uwagę ciekawostkami, a zagadnienia, które z perspektywy osoby nie zajmującej się nauką wydają się trudne, stają się przejrzyste. W jego filmach zobaczycie też szereg eksperymentów, w których balony wirują same, a kryształy cukru ulegają dezintegracji.

Marcin z lasu

“Podpatrujcie przyrodę znajdziecie przygodę” to słowa, którymi kieruje się Marcin Kostrzyński tworząc kolejne odcinki. Kanał dedykowany jest  wszystkim pasjonatom ekologii i dzikiej przyrody. Dzięki Marcinowi możecie poznać sekrety filmowania leśnego życia i oglądać unikatowe ujęcia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. To dobra okazja, aby zobaczyć, jak małe liski stawiają pierwsze kroki lub jak z bliska wygląda pojedynek jeleni.

Pod mikroskopem

Patryk jest absolwentem Akademii Medycznej na kierunku analityka medyczna (medycyna laboratoryjna). Ukończył studia jako najlepszy absolwent kierunku i jeden z najlepszych w całej uczelni. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in.: nagrodę Rektora AM oraz prezesa KIDL za osiągnięcia w nauce. Na swoim kanale odpowiada na pytania związane ze zdrowiem, sposobem żywienia czy interpretacją wyników badań.

Emce

Czemu czujemy pożądanie? Jak zrobić jadalną butelkę? Czemu coś nas śmieszy? To tylko zapowiedź tego, czego możecie dowiedzieć się z kanału Emce. Huyen Pham i Marcin Nguyen publikują filmy naukowe przygotowane w lekkiej, zabawnej i przystępnej formie. Z ich kanału dowiecie się także wielu rzeczy wyjaśniających codzienne zjawiska, czyli na przykład: dlaczego skóra marszczy się pod wpływem wody lub jak powstaje smog i jak można z nim walczyć.