YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Karuzela reklam Google Shopping pojawiła się na YouTube!

Możliwość robienia zakupów bezpośrednio z poziomu filmu pojawiła się na YouTube przeszło rok temu. Teraz, Google wprowadza na platformie kolejne rozwiązanie tego typu, pozwalające jeszcze lepiej promować produkty. Poznajcie karuzelę reklam!

O zakupach bezpośrednio z poziomu filmów mogliście przeczytać u nas w październiku. Wygląda na to, że nowe rozwiązanie nie spełniło oczekiwań wszystkich reklamodawców, ponieważ na YouTube pojawił się właśnie zupełnie nowy format reklam, w pewien sposób nawiązujący do promowania produktów na filmach. Jak donosi redakcja Search Engine Land, usługa jest jeszcze w fazie testów. Konkretnie, chodzi o karuzelowy format reklam, które działają w obrębie usługi Shopping Ads.

Zamiast wyświetlać reklamy z prawej strony filmu, jedna pod drugą, karuzela umożliwi promowanie czterech produktów rozmieszczonych jeden obok drugiego. Karuzela została umieszczona pomiędzy belką z tytułem a polem opisu.

youtube-shopping-carousel-ads-1

Po raz pierwszy, reklamę zauważono w Danii. Karuzela pojawiła się pod klipem Bruce’a Springsteena. Reklamy były oczywiście dopasowane kontekstowo (płyty CD, książki i DVD związane z muzyką). Inna karuzela pojawiła się pod filmem z testem butów Christiano Ronaldo. Oczywiście odpowiednie produkty wyświetliły się poniżej.

Póki co, nie ma jeszcze żadnych informacji dotyczących tego, kiedy format zostanie oficjalnie wprowadzony na YouTube. Nawet w Danii, reklamy wyświetlają się tylko u wybranych użytkowników. Nie udało mi się znaleźć innych informacji na temat karuzeli, dlatego zakładam, że testy mogą trwać jeszcze długo, zanim karuzele przywędrują do USA, nie wspominając nawet o Polsce. Czas pokaże czy sam sposób prezentacji produktów w takim miejscu sprawdzi się lepiej od rozwiązań wprowadzonych w ubiegłym roku.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.