YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Moon Media Video reprezentuje twórców na TikTok

tiktok influencer

Nie dalej jak tydzień temu pisaliśmy o tym, że platforma Musical.ly zniknie niedługo z rynku, łącząc się z aplikacją TikTok. Dziś, chcielibyśmy podzielić się z wami ważną informacją, która jest związana z powołaniem do życia nowej komórku grupy Moon Media Video, której częścią jest również serwis YT360.PL. Będzie to dział wyspecjalizowany w niestandardowych formach promocji, właśnie w aplikacji TikTok.

Na czele nowej komórki stanął Piotr Skowronek, który doświadczenie z zakresu influencer marketingu i social media zdobywał w jednym z czołowych polskich MCN’ów oraz agencji kreatywnej They.pl. Sekcja odpowiedzialna za działania na platformie TikTok jest częścią działu Moon Media Promotion, który działa już od 3 lat i realizuje kampanie z udziałem youtuberów. Na łamach YT360.PL wielokrotnie mogliście przeczytać o wynikach naszych wspólnych działań (np. Obłędne Dyktando lub Tajemnice Celsjusza). Nowy podmiot pozyskał już do współpracy 8 twórców o łącznym zasięgu 2 500 000 fanów.

Widzimy wyraźny trend w zainteresowaniu platformą ze strony młodych internautów. Dla dzisiejszych nastolatków Tik Tok staje się tym, czym dla pokolenia Millenialsów kilka lat temu był YouTube. Dlatego postanowiliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami z pierwszych działań związanych z lokowaniem produktów na platformie – wyjaśnia przyczyny utworzenia oferty dedykowanej kampaniom na TikTok, CEO Moon Media Video, Aleksandra Mikołajczyk.

Wśród pierwszych marek, które korzystają z działań agencji jest Pilot Pen, dla którego zespół Moon Media Promotion przygotowuje kampanie edukacyjną promującą długopisy Frixion w ramach akcji O!błędne Dyktando 2018. W akcji wezmą udział m.in.: Kinga Sawczuk, Filip Zabielski, Anna Czulak, Oliwer Kamiński, Kamil Owczarek, Julia Wołczyńczka.

Zobacz także rozmowę Aleksandy Mikołajczyk z 16-letnią Kingą Sawczuk, która została obwołana „polską królową serwisu”, ponieważ zgromadziła już wokół siebie 4-milionową publiczność:

Aktualnie platforma nie udostępnia możliwości przeprowadzania standardowych odsłonowych promocji, jedyna opcja zaistnienia na TikTok przez marki to działania wykorzystujące produkt placement w materiałach twórców.

Szczegóły : www.influencers.moonmedia.pl


TikTok

Aplikacja muzyczna, która w ciągu trzech lat zdobyła ponad 250 milionów użytkowników. Główną grupę odbiorców stanowią nastolatki. Musical.ly ma charakter społecznościowy i umożliwia tworzenie filmów wideo, polegających na synchronizacji ruchu ust z muzyką oraz oryginalnej choreografii, które następnie można udostępniać publicznie i zdobywać obserwujących. Internauci znaleźli jednak dodatkowe zastosowania dla aplikacji i w muscial.ly aktualnie pojawia się sporo treści wykraczających poza klasyczny lipdubbing: komedia, sport, rozrywka.

Moon Media Promotion

W grupie Moon Media Video znajduje się dział specjalizujący się w influencer marketingu ukierunkowanym na YouTube oraz promocjach z wykorzystaniem narzędzi takich jak formaty AdWords dla wideo. Moon Media, jako jeden z pierwszych w Polsce podmiotów, świadczy usługi z zakresu kampanii w aplikacji TikTok. www.influencers.moonmedia.pl