YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Trudno w to uwierzyć, ale aplikacja Musical.ly… zniknie z rynku! [TikTok]

TikTok

Mimo że o Musical.ly mówi się coraz głośniej, serwis wciąż przekracza kolejne zasięgowe progi a polscy marketerzy dopiero zaczynają odkrywać sprzedażowy potencjał aplikacji, dziś dotarła do nas informacja o… usunięciu tej marki z rynku. Na szczęście wszyscy „muserzy” i ich widownia mogą spać spokojnie; aplikacja zostaje połączona z innym gigantem sektora krótkich filmów nagrywanych smartfonami – aplikacją TikTok.

Pod koniec 2017 roku, Musical.ly zostało wykupione przez firmę Bytedance Technology Co., która stoi za sukcesem aplikacji TikTok. Koszt transakcji to miliard dolarów. Chińska platforma społecznościowa podbiła Azję w bardzo szybkim tempie dlatego inwestycja w Musical.ly była najprawdopodobniej potraktowana jako furtka do innych części świata. Już teraz aplikacja TikTok może pochwalić się 150 milionami użytkowników, którzy codziennie z niej korzystają. Był to również najczęściej pobierany tytuł w pierwszym kwartale 2018 roku. Tylko w ciągu 3 miesięcy zanotowano 45,8 milionów pobrań w App Store. Piszę o tym dlatego, że już niedługo TikTok i Musical.ly staną się jedną platformą społecznościową. Ponieważ pierwsza z wymienionych aplikacji to dziecko Bytedance Technology Co., owoc tej fuzji zyska właśnie tę pierwszą nazwę.

TikTok

Musical.ly to od dzisiaj TikTok

Dzisiaj, wszyscy użytkownicy Musical.ly otrzymali wiadomość zatytułowaną „Zaczynamy nowy rozdział”:

Musical.ly ma nową nazwę. Witamy w TikTok!

TikTok, dźwięk tykającego zegara, przedstawia charakter naszej platformy. Krótkie wideo w TikTok celebruje wszystkie rodzaje twórczości, nie tylko muzykę, ale także komedię, sport, kulinaria, modę, zabawne zwierzęta i wiele, wiele innych!

TikTok został w 2018 roku najczęściej pobieraną aplikacją na świecie. Dołącz do naszej rosnącej społeczności i wejdź proszę z nami w ten nowy, ekscytujący rozdział.

W polskim App Store nie udało mi się znaleźć aplikacji pod nowym tytułem. Zakładam, że najbliższa aktualizacja Musical.ly wprowadzi nam odświeżoną wersję połączonych platform, która wystąpi już pod nową nazwą.

Co się zmieni?

Nowa aplikacja będzie oferowała najlepsze funkcje ze swoich „składowych” platform. Zawartość kont czyli przesłane filmy, komentarze i bazy obserwowanych „muserów” zostaną automatycznie przeniesione pod nowy szyld. Nowa aplikacja zostanie wzbogacona o reakcje a także zestaw nowych narzędzi do tworzenia filmów.

Połączenie Musical.ly i TikTok to bardzo naturalny ruch, biorąc pod uwagę misję obu tych portali. Naszą misją od zawsze było tworzenie społeczności w których każdy może zostać twórcą. Chcemy uchwycić i zaprezentować kreatywność świata, cenne chwile w życiu, a także wiedzę – tłumaczy Alex Zhu, co-founder Musical.ly.

Serwis ma być wspierany przez nowo powstałe programy dla twórców, które zapewnią wsparcie techniczne i kompleksowe szkolenie z zakresu pracy z nowymi narzędziami oraz strategią budowania profilu na nowej platformie. Jakiś czas temu, przy okazji poradnika związanego z usuwaniem konta na Musical.ly, pisałem o problemach z tym związanych. Mam nadzieję, że zostanie to usprawnione.