YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Najczęściej oglądane filmy na YouTube: Justin Bieber i Adele rekordzistami listopada!

Mimo że staramy się pisać jak najwięcej o rankingach i zestawieniach dotyczących polskiego YouTube, bardzo często pytacie nas o najpopularniejsze kanały YouTube na całym świecie. Dziś mamy dla was międzynarodową czołówkę, przeanalizowaną w listopadzie przez Tubular Labs.

Poniższa tabela to listopadowa czołówka światowego YouTube. Prezentowane kanały ustawiono w kolejności według największej liczby wyświetleń filmów.

Zrzut ekranu 2015-12-28 o 18.14.37

Mimo że najpopularniejsze kanały na YT, takie jak PewDePie, Smosh, czy VanossGaming przodują jeśli chodzi o liczbę subksrypcji, nie zawsze przekłada się to na liczbę wyświetleń. Jak wynika z listopadowego raportu Tubular Labs, wśród najczęściej oglądanych kanałów listopada nie znalazł się żaden z trzech wymienionych rekordzistów. Ubiegły miesiąc został zdominowany przez popowych wokalistów. Na pierwszym miejscu znalazł się Justin Bieber. Tylko w listopadzie filmy opublikowane na jego kanale zarejestrowały 670 milionów wyświetleń. Piosenkarz zyskał w tym czasie półtora miliona nowych subksrybentów. Na drugim miejscu znalazła się Adele. Wokalistce przybyło 1,6 miliona subksrybentów, a jej filmy obejrzano ponad 564 miliony razy.

Muzyka wciąż dominuje na YouTube

Tylko trzy muzyczne kanały, które znalazły się w pierwszej dziesiątce listopadowego zestawienia od Tubular Labs, zebrały w sumie prawie 1,7 miliarda wyświetleń. To pokazuje, że YouTube może z powodzeniem konkurować z popularnymi serwisami streamingowymi. Jeśli Google odpowiednio rozegra kwestię YouTube Red, Spotify, Apple Music czy Deezer mogą mieć spore problemy. Sama Adele ma obecnie ponad 9 milionów subksrybentów na swoim kanale VEVO. Od maja 2009 roku jej teledyski wygenerowały ponad 2,9 miliarda wyświetleń. Klip do utworu „Hello” tylko w październiku wyświetlono 438 milionów razy.

Najczęściej oglądane filmy na YouTube kierowane są do dzieci!

W pierwszej dziesiątce najczęściej oglądanych kanałów na YouTube pojawiło się aż pięć, oznaczonych kategorią „Dzieci i Rodzina”. Z rankingu jasno wynika, że maluchy to ogromna część widzów korzystających z serwisu YouTube. Najpopularniejsze kanały to: Baby Big Mouth, Little Baby Bum, FunToyzCollector, Ryan’s Toy Review oraz Masza i Niedźwiedź. Nie brakuje na nich unboxingów zabawek oraz piosenek dla najmłodszych widzów.

Rosyjski rekordzista

Szczególną uwagę warto zwrócić na kanał Masza i Niedźwiedź. Jest to kreskówka, która od 2009 roku emitowana jest w rosyjskiej telewizji. Na kanale Get Movies pojawił się jeden z odcinków serialu. Jest to pierwsza rosyjskojęzyczna produkcja, która zdobyła ponad miliard wyświetleń na YouTube. Podejrzewam, że oryginalny kanał Masza i Niedźwiedź, bardzo szybko zyska dzięki temu na popularności.