YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Najlepsi polscy youtuberzy: oto czołówka rodzimego YouTube

Dawno nie zaglądaliśmy do najlepszych twórców na polskim YouTube. Z pomocą przychodzi najnowszy raport Muse, w którym czarno na białym widać, którzy rodzimi youtuberzy cieszą się obecnie największą popularnością.

Pierwszym, dość istotnym spostrzeżeniem jest fakt, że od września, statystyki poszybowały w górę. Z czego to wynika? Wygląda na to, że uczniowie, którzy są chyba najliczniejszą grupą widzów polskich, czołowych youtuberów, podczas roku szkolnego znacznie chętniej zaglądają na YouTube.

zrzut-ekranu-2016-12-02-o-19-52-53

Jeśli chodzi o sumę wszystkich wyświetleń na przodujących kanałach, sytuacja nie zmieniła się od miesiąca na pierwszych siedniu miejscach. Wciąż prowadzi Sylwester Wardęga choć patrząc na to ile przybyło wyświetleń filmom z AbstrachujeTV, można sądzić, że już niedługo lider może zostać wyprzedzony. Tylko w październiku oglądalność była tu trzykrotnie większa niż w przypadku SA Wardega (prawie 19 milionów wyświetleń). Kolejne miejsca zajmują odpowiednio: reZigiusz, Stuu Games, IsAmUxPompa, Blowek oraz SPInkafilmstudio. Dopiero od 8 miejsca, możemy zaobserwować zmiany. Awans o jedno miejsce zanotowali Mandzio i Gimper. Wszystko na rzecz, Remigiusza Maciaszka, który spadł o dwa miejsca.

zrzut-ekranu-2016-12-02-o-19-53-01

Dla osób, które śledzą trendy na YouTube, na pewno ciekawym zestawieniem będzie tabela wzrostu oglądalności. Tutaj w zasadzie tylko AbstrachujeTV trzymają tę samą pozycję czyli pierwsze miejsce. W pierwszej dziesiątce mamy dwa powroty. Są to dwaj youtuberzy o których awansie pisałem przy okazji liczby wyświetleń czyli Gimper i Mandzio. Spadek zanotowali izak LIVE, Marcin Malczynski, Jacek Makarewicz, smiechawaTV, Ponki oraz SPInkafilmstudio. Wśród „trendujących” pojawiła się jedna nowość czyli kanał dla dzieci: Bazylland.

zrzut-ekranu-2016-12-02-o-19-53-09

Jeśli chodzi o tabelę subskrypcji, tu mamy do czynienia z porządnie zabetonowaną czołówką. Na 8 miejscach, bez zmian, kolejno: SA Wardega, AbstrachujeTV, reZigiusz, Blowek, Stuu Games, 5 Sposobów na…, IsAmUxPompa i Niekryty Krytyk. Awans z 10 na 9 zanotował ROJSON a tym samym skkf zaliczył spadek o jedną pozycję.

zrzut-ekranu-2016-12-02-o-19-53-22

Ostatnie zestawienie to rekordziści, którzy w ciągu miesiąca zdobyli największą liczbę nowych subksrybentów. Na pierwszym miejscu nowość w TOP 10 czyli Dawid Malczyński. Dalej na podium znaleźli się WIŚNIA oraz Marcin Malczynski. Kolejne miejsca zajęli THEUNBOXALL (kolejna nowość w TOP 10), Naruciak, BEKSY i Dominik. Pierwszą dziesiątkę zamykają trzy powroty do czołówki czyli AbstrachujeTV, GargamelVlog oraz DeeJayPallaside.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.