YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Najlepsze kanały na świecie: Top YouTube Channels – czerwiec 2015

Dzięki badaniom internetu, takim jak Video Marketing Raport od Muse albo YouTube Trends od Sotrender, możemy śledzić rodzimy świat wideo. A kogo ogląda najchętniej świat? Właśnie ukazał się czerwcowy raport Top YouTube Channels, tworzony przez Tubular.

Zacznijmy od najważniejszej, moim zdaniem, kategorii, czyli zestawienia najpopularniejszych kanałów na YouTube. Dane pochodzą z narzędzia Tubular, które od jakiegoś czasu współpracuje z serwisem ReelSEO.

Filmy, które pojawiły się w serwisie, tylko w czerwcu, wygenerowały przeszło 46 miliardów wyświetleń. Chodzi tu zarówno o ruch organiczny, jak również opłacony. Poniżej, kanały, które z pewnością, miały niemały wpływ na tak imponujące wyniki.

Most Watched YouTube Creators

Top-10-YouTube-Creators

Czołówka to kanały gamingowe, sport, muzyka oraz popularne na YouTube unboxingi. Liderem rankingu jest Taylor Swift. Jej kanał VEVO, wygenerował w ubiegłym miesiącu 424 miliony wyświetleń. Na dzień dzisiejszy, gwiazda pop posiada 15 milionów subskrybentów a jej wszystkie klipy, wygenerowały 5,6 miliardów wyświetleń od maja 2009 roku. Taylor zdetronizowała kanał FunToyzCollector, który był liderem w maju. Obecnie zajmuje on 4 miejsce.

Miejsce w rankingu to jednak nie wszystko. PewDiePie, czyli najpopularniejszy na całym świecie gameplayer spadł właśnie na 8 pozycję w rankingu. W maju zajmował 4 miejsce. Jak pisaliśmy całkiem niedawno, youtuber zarobił ostatnio przeszło 7 milionów dolarów. Oglądalność spada jednak siłą twórcy są jego widzowie. Jeśli chodzi o zaangażowanie, jego kanał nie ma sobie równych. W czerwcu, przybyło mu również 658 tysięcy nowych subskrybentów.

Duży wzrost oglądalności zanotował natomiast inny gamingowy kanał, czyli TheDiamondMinecart, poświęcony grze Minecraft. Najpopularniejszy film tego twórcy, wygenerował 9 milionów wyświetleń. Cały kanał zaliczył 327 milionów odsłon wszystkich dostępnych tam produkcji.

Na obrazku powyżej, znajdziecie pierwszą dziesiątkę światowej czołówki youtuberów. Kolejne piętnaście pozycji znajdziecie w pełnej wersji raportu, którą można pobrać TUTAJ, podając adres e-mail.

Most Watched Overall Creators

Zrzut ekranu 2015-07-29 o 19.34.41

Jeśli wziąć pod uwagę inne serwisy oferujące treści wideo, liderem wciąż pozostaje BuzzFeed. Taylor Swift, dzięki świetnym wynikom na YouTube, wskoczyła z piątego, na drugie miejsce. Co ciekawe, z czołówki, zniknęli Vinerzy. Nieźle radzą sobie kanały sportowe: NBA oraz WWE.

Instagram

Zrzut ekranu 2015-07-29 o 19.42.34

Na Instagramie, również zmiany, jeśli porównamy wyniki do tego, co działo się w serwisie w maju. Aż 8 pierwszych pozycji to zupełne nowości, których nie było w zestawieniu miesiąc temu. Liderem jest profil NBA. Dalej, : Ariana Grande i The Rock.

Facebook

Zrzut ekranu 2015-07-29 o 19.49.28

Serwis Marka Zuckerberga podobno depcze po piętach Google. Przy okazji poniedziałkowego tekstu pisałem, że ekipa z Menlo Park powinna się pospieszyć, ponieważ zmiany na YouTube coraz bardziej przechylają szalę na stronę korporacji z Mountain View. Są jednak twórcy, których oglądalność na Facebooku, dorównuje najlepszym youtuberom. Przykładem niech będzie BuzzFeed. Oglądalność ich produkcji na Facebooku jest wyższa niż na YouTube! Ewenementem jest też BuzzFeed Food, które w serwisie od Google, praktycznie nie istnieje, za to świetnie radzi sobie na “Fejsie”. Myślę, że wraz z rozwojem usług wideo na Facebooku, coraz większa grupa twórców, będzie musiała wybierać, który serwis wybrać… Być może, korzystnie wpłynie to na stawki oferowane vlogerom.

Źródło: ReelSEO