YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Najlepsze reklamy października – YouTube Ads Leaderboard

Wśród rankingów, które często analizujemy na łamach YT360 rzadko można było znaleźć takie, które Google przygotowuje osobiście. O YouTube Ads Leaderboard ostatnio pisaliśmy przeszło rok temu. Mam nadzieję, że od dziś, uda się regularnie publikować podsumowanie najpopularniejszych reklam wyświetlanych na polskim YouTube.

Zanim jednak przejdziemy do samego zestawienia, warto w kilku słowach przybliżyć, czym tak na prawdę jest ranking 5 filmów, który co miesiąc możemy znaleźć na polskiej podstronie YouTube Ads Leaderboarda:

YouTube Ads Leaderboard to zestawienie reklam najchętniej oglądanych przez polskich internautów. Ranking 5 filmów jest ustalany w oparciu o najważniejsze dane pokazujące zaangażowanie użytkowników — liczbę obejrzeń w Polsce oraz procentowy udział odtworzeń w ruchu płatnym w stosunku do bezpłatnego. Zestawienie przygotowywane jest co miesiąc przez polski zespół YouTube i dotyczy tylko klipów, które były elementami kampanii reklamowych na YouTube.

zrzut-ekranu-2016-11-24-o-20-10-35

Na pięć reklam, które znalazły się w październikowym TOP5, aż 3 produkcje pochodzą od marki Lidl. Są to miejsca: piąte, czwarte i trzecie. Co ważne, dwa z tych materiałów to tak na prawdę pełne odcinki nowego formatu kulinarnego wprowadzonego niedawno na kanał Lidla. To pokazuje, że angażujące i nieco dłuższe w stosunku do zwykłych reklam materiały, śmiało mogą z nimi konkurować. Do akcji zaangażowano gwiazdy zarówno ze świata YouTube, jak i mediów tradycyjnych. Są to Karol Okrasa, Kinga Paruzel, Darek Gutkowski (DG), Paweł Małecki oraz zapraszani do studia goście.

Pierwsze i drugie miejsce to reklamy w tradycyjnym wydaniu. Na pierwszym miejscu T-Mobile, gdzie do akcji promującej rejestrowanie numeru na kartę, zaproszono wokalistkę Cleo. Drugie miejsce zajmują Biedronkowe Świeżaki, które cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci.

Oto „złota piątka” YouTube Ads Leaderboard:

#1: T-Mobile & Cleo – Moc korzyści w T-Mobile na kartę! Zarejestruj numer już dziś!

#2: Gang Świeżaków w Biedronce – więcej punktów z zarejestrowaną kartą Moja Biedronka

  • AGENCJA KREATYWNA: Duda Polska
  • DOM MEDIOWY: MEC
  • MARKA: Biedronka

#3: ŁATWY PRZEPIS na spaghetti carbonara od DG

#4: Witajcie w NOWEJ Kuchni Lidla! Okrasa Małecki Paruzel DG

#5: 3 FIT dania dla STYLIZACJE TV od Kingi Paruzel