YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Najpopularniejsze kanały na polskim YouTube — listopad 2017

Tuż przed końcem roku, mamy dla was zestawienie najpopularniejszych polskich kanałów YouTube. Jeśli jesteście ciekawi jacy twórcy i które filmy cieszyły się największą popularnością w listopadzie, kiedy Sotrender przeprowadzał swoje badania, zapraszam do dalszej części tekstu!

Na polskim YouTube nadal dominuje jeden temat: gry komputerowe. Kanały na których pojawiają się takie treści mają średnio dwa razy więcej subskrybentów niż te, które podejmują jakąkolwiek inną tematykę. Kolejne kategorie w zestawieniu najpopularniejszych branż na polskim YouTube to vlogi i youtuberzy, vlogerzy – rozrywka, muzyka, edukacja, media internetowe, kultura, media, styl życia oraz kultura i sztuka.

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 19.22.03

Co ciekawe, nieco inaczej rozkłada się rozkład sił jeśli spojrzy się na wyświetlenia a nie subksrypcje. W tym zestawieniu królują media, media internetowe i marki.

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 19.23.15

Po więcej szczegółowych danych odsyłam was do pełnej wersji raportu YouTube Trends Polska.

Zakładam, że tym co najbardziej was interesuje jest zestawienie najchętniej oglądanych twórców. Pierwsza dziewiątka zabetonowała się na tych samych pozycjach, które mogliśmy sprawdzić w rankingu z października. Oto najchętniej subskrybowane, polskie kanały:

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 19.23.49

Bardzo dynamiczny rozwój kanału zanotował MULTI, który w ciągu jednego miesiąca przeskoczył o 4 pozycje do góry i w tej chwili znajduje się już na 10 miejscu.

Ranking twórców wygląda jednak zupełnie inaczej jeśli wziąć pod uwagę wyświetlenia. Wówczas do głosu dochodzą kanały należące do mediów tradycyjnych a także te za którymi stoją wytwórnie muzyczne. Oto jak wygląda listopadowa tabela wyświetleń:

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 19.24.17