YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Najpopularniejsze na świecie kanały YouTube [luty 2017]

Jednym z naszych artykułów, do których najchętniej wracacie jest zestawienie najlepszych kanałów na YouTube z 2015 roku. Minęło już trochę czasu odkąd publikowaliśmy podobny ranking, dlatego najwyższa pora, aby nadrobić zaległości.

Pamiętam, że w 2015 roku, zestawienie to, co miesiąc, wyglądało niemal identycznie. Zaglądając do niego po dwóch latach, okazało się, że w TOP 10 globalnego YouTube, w końcu zaszły zmiany. Wciąż jednak można śmiało stwierdzić, że dominuje muzyka oraz treści dla dzieci i rodzin. Kanały z pierwszej dziesiątki, do tej pory, zarejestrowały od niemal 400 do 910 milionów wyświetleń. Jeśli jesteście ciekawi, jacy twórcy dominowali w rankingu rekordowych wyświetleń, zachęcam do dalszej lektury. Zanim zaczniecie, warto zauważyć, że ranking Tubular zawiera tylko kanały marek i indywidualnych twórców, który na YouTube publikują własne, oryginalne treści tworzone z myślą o dystrybucji właśnie za pośrednictwem tego medium.

Ed Sheeran podbija YouTube

Mimo że brytyjski wokalista znajduje się dopiero na trzecim miejscu jeśli chodzi o liczbę wszystkich wyświetleń, pobił on absolutny rekord, awansując w prezentowanym rankingu aż o 12 pozycji. To jednak nie wszystko, Wskaźnik V30 w powyższej tabeli oznacza średnią liczbę wyświetleń. Porównując to z wynikami innych kanałów jest to naprawdę spektakularne osiągnięcie. Równie dobre wyniki pojawiły się w polu „ER30”. Jest to wskaźnik średniej liczby interakcji na jednego widza. Wynosi on 1.9. To również najwyższa wartość tego typu jeśli chodzi o cały ranking.

Sukces Eda Sheerana wiąże się oczywiście z premierą jego nowej płyty „÷” (Divide). Już w styczniu, na kanale pojawiły się pierwsze dwa utwory „Castle on the Hill” oraz „Shape of You”. Kolejny przebój „How Would You Feel (Paean)” opublikowano w lutym. Zapowiedzi w formie wspomnianych piosenek oraz udostępnienie odsłuchu całej płyty w dniu premiery, zaowocowały dużym zaangażowaniem słuchaczy i rekordową liczbą wyświetleń. Na ten moment, utwór „How Would You Feel (Paean)” obejrzano prawie 31 milionów razy.

Najlepsze kanały YouTube na świecie

Obecnie, najczęściej odwiedzany kanał należy do wytwórni T-Series wywodzącej się z Indii. Do tej pory, udostępnione przez nich filmy obejrzano 910 milionów razy. Warto zwrócić uwagę na to jak szybki jest przyrost. W styczniu, wartość ta wynosiła 863 miliony. Na drugim miejscu uplasował się RyanToysReview czyli 5-letni youtuber, którego filmy zarejestrowały do tej pory 724 miliony odtworzeń.

Oto 10 najpopularniejszych kanałów YouTube na całym świecie:

  1. T-Series (910 milionów wyświetleń)
  2. Ryan ToysReview (724 milionów wyświetleń)
  3. Ed Sheeran (642 milionów wyświetleń)
  4. Canal KondZilla (614 milionów wyświetleń)
  5. SET India (565 milionów wyświetleń)
  6. netd müzik (473 milionów wyświetleń)
  7. Workpoint Entertainment (459 milionów wyświetleń)
  8. WWE (451 milionów wyświetleń)
  9. El Reino Infantil (385 milionów wyświetleń)
  10. ChainsmokersVEVO (384 milionów wyświetleń)

źródło: Tubular Insights