YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Największe kanały na polskim YouTube [Raport Sotrender – sierpień 2017]

Minęło już trochę czasu, odkąd opublikowaliśmy na łamach YT360 ostatni raport od Sotrender. Warto jednak co jakiś czas sprawdzać, jak kształtuje się czołówka polskiego YouTube, dlatego zapraszam was do lektury sierpniowego podsumowania działań rodzimych twórców wideo.

Pełną wersję YouTube Trends możecie pobrać TUTAJ

Zanim przejdziemy do tego jak wyglądają tablice wyników, warto zwrócić uwagę na ciekawostki związane z aktywnością na polskich kanałach YouTube. W ubiegłym miesiącu, twórcy, których obejmowało badanie zarejestrowali w sumie 4.468.924 nowych subskrypcji! Na jeden kanał przypadało 4,79 nowych filmów. Bardzo interesującą informacją jest to, że tylko 33% wszystkich wyświetleń dotyczyło filmów dodanych w trakcie analizowanego miesiąca. Szczerze mówiąc, byłem przekonany, że użytkownicy YouTube znacznie chętniej oglądają świeże treści. Ten wskaźnik wskazuje na to, że archiwalne materiały wciąż cieszą się ogromną popularnością.

Zrzut ekranu 2017-09-13 o 15.54.03

Najwięksi polscy youtuberzy

Jeśli chodzi o twórców, którzy posiadają największą liczbę subskrypcji, pierwsza dziesiątka wygląda dokładnie tak samo jak w ubiegłym miesiącu. Dopiero na 11 i 12 miejscu doszło do roszady: Niekryty Krytyk spadł w rankingu na rzecz Izaka. Pierwsza dziesiątka to wciąż SA Wardega, Blowek oraz AbstrachujeTV.

Zrzut ekranu 2017-09-13 o 15.54.12

Warto też zauważyć najszybciej rozwijających się twórców. DeeJayPallaside w ciągu jednego miesiąca zgromadził 120 tysięcy nowych subskrybentów. Zaraz za nim znajdują się THEUNBOXALL oraz Naruciak.

Rekordy wyświetleń

Jeśli chodzi o największą liczbę wyświetleń, w pierwszej dziesiątce mamy tylko cztery kanały prowadzone przez youtuberów. Są to Planeta Faktów (4 miejsce), Ponki (7 miejsce), GPlay (8 miejsce) oraz AbstrachujeTV (10 miejsce). Na uwagę zasługuje trzeci z wymienionych twórców. W ciągu miesiąca, jego pozycja podwyższyła się o 45 miejsc! Na polskim YouTube wciąż dominują kanały muzyczne gdzie prym wiodą wytwórnie rapowe.

Zrzut ekranu 2017-09-13 o 15.54.26

Aktywności

Jeśli chodzi o aktywności na kanale czyli komentarze i łapki w górę lub w dół, największy sukces osiągnął w ostatnim miesiącu Remigiusz Maciaszek. Jego nowa seria filmów sprawiła, że wystrzelił o 44 miejsc do góry i obecnie w kategorii aktywności, znajduje się na 7 miejscu.