YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Aplikacja YouTube wie kiedy wyciszasz telefon!

YouTube wciąż zaskakuje nas nowymi rozwiązaniami i poprawkami, które mają ułatwić nam korzystanie z ich aplikacji. Co by nie mówić o Google, w kwestii małych rzeczy, które usprawniają korzystanie z ich platformy, są prawdziwymi mistrzami. Dziś, dotarła do nas informacja o kolejnym pomocnym ulepszeniu.

Jeśli codziennie wchodzicie na YouTube prawdopodobnie nie zauważacie kosmetycznych zmian, które regularnie wprowadza Google. Są to najczęściej drobnostki odkrywane przez nas dopiero po jakimś czasie. Wszystkie te niewielkie ulepszenia wpływają jednak na nasz komfort korzystania z YouTube. Niektóre funkcje są pozornie kompletnie niepotrzebne, ale wystarczy je przetestować, żeby zostały z nami na stałe. Dla mnie, świetnym przykładem takich małych dodatków są choćby podwójne kliknięcia w krawędź ekranu, które przewijają film o 10 sekund oraz możliwość przyspieszenia materiału wideo. Już niedługo, doczekamy się kolejnego usprawnienia. Tym razem w mobilnej aplikacji YouTube.

Nowa aktualizacja YouTube

Często zapominamy o aktualizowaniu aplikacji dostępnych z poziomu naszych smartfonów. To duży błąd bo w ten sposób omija nas wiele nowości, nie mówiąc o kwestiach bezpieczeństwa, których dotyczy wiele aktualizacji. W tym przypadku, usprawnienie dotyczy… napisów.

Odkąd YouTube potrafi automatycznie generować napisy w języku angielskim regularnie korzystam z tej funkcji. Słuchając ścieżki audio i jednocześnie czytając transkrypcję, jestem w stanie zrozumieć znacznie więcej. Oczywiście jeszcze lepiej sprawdzą się dedykowane napisy przygotowane przez widzów lub samych twórców działających na YouTube, ale nie jest to jeszcze standard.

Wycisz smartfon i dowiedz się o napisach

Trochę czasu zajęłoby mi odkrycie nowej funkcji bo jest to na tyle kosmetyczna zmiana, że ciężko ją zauważyć. O co chodzi? Aplikacja YouTube wykryje kiedy wyciszamy nasz smartfon i dopiero wtedy, przy miniaturach poszczególnych filmów, pojawi się informacja o tym, że mamy możliwość włączenia napisów. Te zostaną uruchomione automatycznie zaraz po odpaleniu video. Czemu kafelki z hasłem „napisy” nie będą już zawsze dostępne z poziomu ekranu głównego? Wydaje mi się, że chodzi tu głównie o przejrzystość interfejsu. Deweloperzy zakładają, że napisy nie muszą pojawiać się automatycznie, jeśli nasz telefon ma włączony dźwięk.

Z tego co udało mi się ustalić, nowe rozwiązanie dostępne jest jedynie na urządzeniach z systemem Android. Na iOS wciąż nie zauważyłem zmian.