YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Nowe logo to tylko część zmian jakie wprowadza YouTube

Patrząc na to, w jaki sposób YouTube zrewolucjonizował świat, trudno uwierzyć, że 12 lat temu była to zwykła strona internetowa wspierająca filmy w formacie 320 na 240 obsługująca tylko i wyłącznie proporcje 4:3. Przez cały ten czas, marce towarzyszyło jedno logo. W końcu i na tym polu, przyszła pora na zmiany. YouTube wprowadza odświeżony logotyp oraz zapowiada nowy poziom funkcjonalności.

Zacznijmy od nowego logo bo jak to zwykle bywa, to ono wywołało dzisiaj gorące dyskusje wśród internautów. Teraz, obok czerwonego ekranu z białym przyciskiem „play” umieszczono nazwę serwisu. Podobno takie rozwiązanie ma pozwolić na większą elastyczność jeśli chodzi o design na różnych urządzeniach. Na stronie głównej YouTube a także w aplikacjach, pojawił się nowy układ a także zmienione kolory i czcionki. Poniżej gif, który ilustruje zmianę logotypu:

YTLogo_old_new_1680

Obecnie, YouTube to wsparcie dla takich formatów jak HD czy 4K a także transmisje na żywo, filmy w 360 stopniach a nawet 3D. Platforma dostępna jest z poziomu telewizorów, smartfonów, tabletów, konsol do gier, telewizoró∑ na nawet urządzeń VR. YouTube to także dodatkowe serwisy takie jak YouTube Music, YouTube Gaming, YouTube TV, YouTube Red czy YouTube Kids (nie wszystkie niestety dostępne w Polsce). W najnowszym wpisie na blogu YouTube możemy przeczytać, że to nie koniec ewolucji jaką przeszła platforma. Aktualizacje, które zaczęto wprowadzać kilka miesięcy temu będą kontynuowane do końca roku. YouTube zapowiada zupełnie nowy poziom funkcjonalności a także spójny design na wszystkich platformach.

Nowości w aplikacji YouTube

Oto zmiany, które w ostatnim czasie zostały wprowadzone na YouTube:

Nowy design – Nagłówek strony jest teraz biały a przyciski nawigacji w aplikacji umieszczono na dole aby łatwiej było kontrolować je kciukiem. Dodano też nowy przycisk „Biblioteka”.

Gesty – YouTube pracuje również nad obsługą gestów. Podwójne kliknięcie w lewą lub prawą część ekranu z wyświetlanym filmem pozwala przewinąć materiał o 10 sekund. Dotyczy to aplikacji mobilnej. Już niedługo, na platformie ma się pojawić nowy gest. Przesuwając palcem po ekranie w prosty sposób będziemy przełączać się pomiędzy filmami.

Przyspieszanie i zwalnianie – Funkcja, którą docenili użytkownicy YouTube ne desktopie właśnie trafiła na smartfony. Prędkość filmu będziemy mogli zmieniać również z poziomu urządzeń moblinych.

Dostosowanie proporcji filmu – Już niedługo, na YouTube ma się pojawić zmiana, która pozwoli rozwiązać problem kwadratowych filmów lub tych nagrywanych w pionie. Aplikacja ma automatycznie dostosowywać się do proporcji filmu w taki sposób, aby oglądanie było jak najwygodniejsze.

Odkrywanie nowych filmów w trakcie oglądania – Nowe rozwiązanie pozwala przeglądać polecane filmy w trakcie oglądania jednego z materiałów na pełnym ekranie. W dolnej części wyświetlacza pojawiają się teraz ramki z polecanymi produkcjami wideo.

A tak zmieniła się desktopowa wersja serwisu:

Desktop evolution