YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Co nowego zaoferuje nam YouTube w najbliższych tygodniach?

Tegoroczny VidCon był świetną okazją do tego aby YouTube mógł podzielić się z użytkownikami informacjami na temat zmian, które w najbliższym czasie pojawią się na platformie. Warto pokrótce podsumować nowości o których Susan Wojcicki (CEO YouTube) napisała na oficjalnym blogu po zakończeniu konwentu.

Przekrój zagadnień z którymi wiążą się zmiany na YouTube jest naprawdę szeroki. Wirtualna rzeczywistość, YouTube TV, zmiany w aplikacji mobilnej czy nowe elementy na platformie desktopowej (choćby odświeżony panel Studio Twórców o którym pisałem na początku tego tygodnia) to te elementy serwisu w przypadku których możemy spodziewać się największej rewolucji. Na konferencji Google pojawiła się również informacja o nowym rekordzie. YouTube rejestruje już 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników w każdym miesiącu funkcjonowania. Średnia czasu spędzanego w serwisie z poziomu urządzeń mobilnych to aż godzina dziennie!

Dopasowanie obrazu do urządzenia

Jednym z największych problemów przed którymi stają współcześni użytkownicy mediów społecznościowych są różne formaty wideo. Jednym z najważniejszych zadań, które postawili sobie specjaliści z YouTube, jest dopasowanie filmów do urządzeń, niezależnie w jaki sposób zostały nakręcone. Nieważne czy zarejestrowano je w pionie, poziomie, kwadracie, za pomocą smartfona albo aparatu cyfrowego, proporcjach 4:3 czy 16:9. W ciągu najbliższych tygodni YouTube ma dostosowywać się do wszystkich rozmiarów i kształtów wideo. Aplikacja mobilna ma automatycznie dostosować wielkość ekranu z filmem do naszych potrzeb. Zmiany mają pojawić się również na dekstopie.

flexy-demo-fullres.gif

Technologia VR dla wszystkich

Kolejny ważny cel, który stawia przed sobą Google to popularyzacja wirtualnej rzeczywistości. Ponieważ nagrywanie w 360 stopniach jest wymagające zarówno od strony technicznej jak i finansowej, opracowano specjalny format VR 180. Technologia powstała we współpracy z Daydream a w produkcję tanich kamer zaangażowane są takie marki jak LG, Yi czy Lenovo. Tworzenie trójwymiarowych filmów ma być teraz znacznie tańsze i prostsze. To o co musi zadbać twórca, to dobre nagranie tego co znajduje się naprzeciwko niego. Resztą zajmie się nowa technologia, która zamieni obraz w wirtualną rzeczywistość.

Łatwiejsze udostępnianie treści

W kolejnych krajach pojawia się nowy sposób udostępniania treści z poziomu aplikacji. Oprócz typowych przycisków pozwalających podzielić się filmem w ulubionych serwisach społecznościowych, pod wideo pojawią się również avatary naszych znajomych, których kontakty zapisane są na smartfonie. Poniższy film wyjaśnia wszystko.

YouTube Red oraz YouTube TV

Na koniec, informacje o rozwijających się YouTube TV oraz YouTube Red. Pierwsze z przedsięwzięć ma dotrzeć do kolejnych stanów w USA. Jeśli chodzi o YouTube Red, zapowiedziano nowe filmy i seriale, które już niedługo trafią na platformę. Są to jednak tematy o które my Polacy, póki co nie musimy się martwić…

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.