YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Nowy, najczęściej oglądany film na YouTube! (i nie jest to Despacito)

Najpopularniejszy film na YouTube czyli teledysk do utworu „Gangam Style” stracił właśnie pierwsze miejsce na podium. Nowy przebój wyprzedza koreańskiego wokalistę PSY o niemal milion wyświetleń!

Dziś, nowym rekordzistą został teledysk do utworu „See You Again”, który pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Szybcy i wściekli 7”. Utwór napisany został przez Charliego Putha w hołdzie dla zmarłego Paula Walkera. Do współpracy zaproszono Whiza Khalifę. Teledysk pojawił się na YouTube 6 kwietnia 2015 roku czyli prawie 3 lata po premierze „Gangam Style”.

„See You Again” to utwór, który w ciągu nieco ponad sześciu miesięcy, pokonał granicę miliarda wyświetleń na YouTube. Oczywiście, w dużej mierze przyczynił się do tego sukces filmu „Szybcy i wściekli 7”. We wrześniu 2016 roku teledysk przebił się przez barierę 2 miliardów wyświetleń i dalej piął się w górę.

Na kolejnych miejscach rankingu najczęściej oglądanych filmów w serwisie YouTube znajdują się Justin Bieber z piosenką „Sorry” (ponad 2,6 miliarda odtworzeń), Mark Ronson i Bruno Mars (2,5 miliarda wyświetleń) a także Luis Fonsi i Daddy Yankee z nowym przebojem „Despacito”. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, że ostatni z wymienionych przebojów zadebiutował w sieci dopiero 12 stycznia tego roku, a już teraz zajmuje 5 miejsce w rankingu. Chyba żaden utwór nie dotarł tak wysoko w tak szybkim czasie więc kto wie, czy niedługo nie będziemy musieli ogłosić kolejnej roszady na podium.

Najczęściej oglądane filmy na YouTube (11 lipca 2017)

  1. Charlie Puth & Wiz Khalifa – “See You Again” (2,895 mld, opublikowany 6 kwietnia 2015 roku)
  2. PSY – “Gangnam Style” (2,894 mld, opublikowany 15 lipca 2012 roku)
  3. Justin Bieber – “Sorry” (2,635 mld, opublikowany 22 października 2015 roku)
  4. Mark Ronson & Bruno Mars – “Uptown Funk” (2,550 mld, opublikowany 19 listopada 2014 roku)
  5. Luis Fonsi & Daddy Yankee – “Despacito” (2,481 mld, opublikowany 12 stycznia 2017 roku).

Klub miliarda wyświetleń

Według danych z początku lipca tego roku, na YouTube znajduje się obecnie 68 filmów, które przekroczyły magiczny próg miliarda wyświetleń. Jeszcze dwa lata temu, rekord ten miały na swoim koncie jedynie dwa teledyski: „Gangam Style” oraz „Baby” w wykonaniu Justina Biebera. W czołówce zaczęło się jednak szybko zagęszczać. Pomiędzy 28 czerwca a 7 października, 2015 roku, grono „miliarderów” rozszerzyło się do 10 wykonawców. Obecnie mamy ich 68, w tym 14 z nich przekroczyło próg 2 miliardów wyświetleń. Wśród nich znaleźli się m.in.: Mark Ronson i Bruno Mars, Taylor Swift, Enrique Iglesias, Maroon 5, Katy Perry, Major Lazer czy Adele. Co ciekawe, w rekordowej czternastce tylko jeden film nie jest teledyskiem muzycznym. Na 6 miejscu znalazła się animacja dla dzieci z serii Masha and The Bear.

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.