YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Oskary polskiego YouTube wręczone: znamy zwycięzców Grand Video Awards

Byliśmy wczoraj na uroczystej gali wręczenia nagród Grand Video Awards. Poziom nominowanych filmów niewątpliwie wzrósł a wpadki techniczne zdarzały się znacznie rzadziej niż w zeszłym roku (kto był, wie o czym mówię). Wśród zwycięzców znaleźli się m.in.: Krzysztof Gonciarz, G.F. Darwin, Pasjonaci Tv i emce. Zapraszamy na podsumowanie finału.

Aż dwie statuetki zdobył Krzysztof Gonciarz. Pierwszą w kategorii Wideotutorial za film „Jak zostać youtuberem [Sztuka Składania Historii]”. To efekt współpracy youtubera z firmą Intel – materiały filmowe z cyklu “Sztuka Składania Historii” pokazują twórcom treści wideo, jak opowiadać historie, wykorzystując najnowszą technologię. Odcinek “Jak zostać youtuberem” to kulisy powstania wideo “Gdybyś był JAPOŃCZYKIEM” połączone z rozważaniami o scenariuszu i narracji w filmach na YouTube. Gonciarz został też nagrodzony w kategorii Lifestyle za film „Więcej niż Jedno Życie” nakręcony w Hongkongu. Opowiada on o tym, jak ciekawość świata pozwala nam przeżyć więcej niż jedno życie. Gonciarz odebrał też nagrody specjalne od Samsunga (Smart TV Award – dla najlepszego twórcy wideo w wysokiej jakości) i Audio Network (za ścieżkę dźwiękową).

Kategorię Vlog wygrał Dawid Krawiec (kanał Przez Świat Na Fazie) filmem „#30 Przez Świat na Fazie – Pakistan – Droga do Indii”. To opowieść o podróży autostopem po Pakistanie.

W kategorii Publicystyka i wideorozmowa wygrał Marcin Jankowski (kanał projektHumans) filmem „Babcia Bogusia, co lubi grać w gry [Projekt Humans #8]”. Babcia Bogusia jest gejmerką, poetką i malarką. Nagrodzone wideo opowiada o kobiecie wiecznie młodej. Kanał projektHumans został uznany za Debiut Roku w tegorocznej edycji Grand Video Awards.

W kategorii Entertainment najlepsi byli Marek Hucz i Jan Jurkowski (G.F. Darwin). Zwyciężyli filmem „Wielkie Konflikty – odc. 15. Noe vs Bóg”. To żartobliwy zapis ostatnich dni przed wielkim potopem. Twórcy kanału G.F. Darwin wygrali tę kategorię także w ub.r.

Najlepsze wideo popularnonaukowe to „Dlaczego lubimy się bać?” z kanału emce. Film opowiada o tym, co się dzieje w mózgu, gdy się boimy i czym różni się lęk od strachu.

Kategorię Hobby wygrali Justyna i Marcin Banasik (Pasjonaci Tv) filmem „Człowiek, który jest chory na decybele” pokazującym pasję Mateusza Jaworskiego z miejscowości Micigózd spod Kielc. Zajmuje się on wyposażaniem samochodów w nagłośnienia.
Kategorię Branded content wygrał Martin Stankiewicz materiałem „Jak podarować radość (parodia)” stworzonym dla Coca-Coli z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 Najlepsze wideo kategorii Gaming nakręcił Karol Gązwa (Blowek) – „Mama lepsza w Slither.IO? (Slither.IO)”.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe – po 4000 zł i wyjadą do YouTube Space w Berlinie.

Spośród wszystkich finałowych filmów internauci wybierali w głosowaniu przez stronę konkursową film, który im się najbardziej podobał. Nagrodę Widzów zdobył o. Adam Szustak (kanał Langusta na palmie) za wideo “Dobranocka [#2] Słoń“. Autor stawia w nim pytanie: Dlaczego nie chcesz odważyć się na wielkie rzeczy w swoim życiu?

Wszystkie nominowane do Grand Video Awards 2016 materiały możecie obejrzeć we wpisie do którego prowadzi poniższa grafika:

liderpoznaj

Grand Video Awards to pierwszy w Polsce konkurs dla twórców wideo w sieci, którego celem jest docenienie najbardziej kreatywnych i oryginalnych twórców polskiego wideo w internecie.


Organizator: „Press”

Partner kreatywny Grand Video Awards: Change

Partner merytoryczny: Allegro

Partner technologiczny Grand Video Awards: Asus

Partner Grand Video Awards: Audio Network, Samsung, Deloitte Digital, Multikino

Partner Gali Grand Video Awards: Narodowe Centrum Kultury Program „Kultura Dostępna”

Sieci partnerskie: Epic Makers, Gamellon, Mediakraft TV, LifeTube, TalentMedia, GetHero, Video Brothers

Główny patron medialny: TVP

Patroni medialni: Interia.pl, Brand24, „Gala”, „Focus”, YT 360, Radio Eska, APYnews, Strefa Biznesu, „Polska The Times”

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.