YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Picture In Picture — Wtyczka, która ułatwi przeglądanie filmów na YouTube

Od dłuższego czasu, firma Google nie zaskoczyła nas żadnym udoskonaleniem, który w widoczny sposób zmieniłby użyteczność serwisu YouTube. Najwidoczniej po fali nowości z 2015 roku, programiści wrócili do fazy projektowania. Nie próżnują natomiast niezależni twórcy wtyczek do przeglądarki Chrome…

Aplikacja YouTube, dostępna na systemy iOS oraz Android, oferuje bardzo przydatną funkcję Picture In Picture czyli, po naszemu: obraz w obrazie. Chodzi o możliwość zminimalizowania okienka z filmem do rozmiarów małego prostokąta, który „pływa” w prawym dolnym rogu ekranu, podczas gdy my, w czasie oglądania wybranego wideo, dalej przeglądać zasoby serwisu YouTube. W sklepie Chrome Web Store, właśnie pojawiła się specjalna, przeglądarkowa wtyczka, pozwalająca zrobić dokładnie to samo na ekranie komputera.

Wielu może powiedzieć, że to nikomu niepotrzebny gadżet, ale gwarantuję, że po kilku dniach korzystania z tego dodatku, przeglądanie YouTube stanie się znacznie wygodniejsze. W końcu nie wszystkie produkcje, które oglądamy, wymagają od nas 100% uwagi. Bardzo często obejrzenie czegoś w małym okienku, podczas przeszukiwania YouTube pod kątem innych treści, pozwoli zaoszczędzić cenny czas. To również świetny wynalazek dla irytujących, domorosłych, youtube’owych wodzirejów, którzy często „uprzyjemniają” nam imprezy, zmieniając kawałki co kilka sekund. Być może wtyczka YouTube Picture In Picture będzie naszym wybawieniem.

Zrzut ekranu 2016-01-25 o 15.47.20

Z dodatku mogą skorzystać użytkownicy przeglądarki Chrome. Wtyczkę pobierzemy zupełnie za darmo. Znajdziecie ją pod TYM linkiem. Wystarczy kliknąć niebieski przycisk „DODAJ DO CHROME”. Od tego momentu, za każdym razem kiedy podczas odtwarzania filmu na YouTube, w wyszukiwarkę wpiszemy inną frazę, nasze wideo, zostanie automatycznie przeniesione do małego prostokąta, znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Zrzut ekranu 2016-01-25 o 15.53.48

Jakie dodatkowe funkcje oferuje Picture In Picture? Póki co program pozwala nam zminimalizować okienko z obrazem do dwóch różnych wymiarów. Wszystkimi funkcjami programu zarządzamy za pomocą trzech ikon, umieszczonych w prawym górnym rogu wyświetlanego prostokąta. Ponieważ wtyczka dostępna jest jeszcze w wersji beta, nie brakuje błędów, które co jakiś czas występują podczas powiększania lub minimalizowania naszej ramki z filmem.

Jeśli szukacie innych dodatków, które rozszerzają możliwości YouTube, koniecznie sprawdźcie poniższe teksty:

Lifehacking na YouTube: 7 sztuczek, które ułatwią ci życie

Lifehacking na YouTube #2: Rozszerz możliwości serwisu!