YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jak pobrać dużą miniaturę z dowolnego filmu na YouTube?

Nie wszyscy wiedzą, że z YouTube da się pobrać miniatury filmów w ich oryginalnym rozmiarze. Przed wami krótki poradnik, wyjaśniający jak skorzystać z tego lifehacka.

Jeśli zdarza wam się pisać o YouTube, przygotowywać prezentacje o wideomarketingu lub robić research dla klientów, potrzebujecie obrazków, zrzutów ekranu lub „embedowanych” linków do określonych filmów. Screenshoty nie zawsze prezentują się najlepiej a wklejanie całych filmów do slajdów nie zawsze się sprawdza. W takich sytuacjach, dobrze byłoby mieć dostęp do miniatury filmu, która pełni rolę swojego rodzaju „okładki”. Miniatura, jak sama nazwa wskazuje, nie powala jednak rozmiarem. Jest jednak sposób, aby pobrać jej oryginalną wersję, która zgodnie z zaleceniami YouTube, powinna mieć rozdzielczość: 1280×720. O tym jak przygotować dobrą miniaturę, możecie przeczytać w naszym poradniku. Link znajdziecie poniżej:

Jak przygotować miniaturę do filmu na YouTube?

Dziś, przygotowałem dla was poradnik, pozwalający w szybki sposób, pobrać pełnowymiarową miniaturę z wybranego filmu, dokładnie w takim formacie, w jakim autor filmu dodał ją do swojej produkcji. Mam nadzieję, że rozwiąże to problem rozpikselowanych lub nieostrych zrzutów ekranu, które wykorzystujecie w swoich artykułach i prezentacjach. Ten lifehack może też uratować twórców, którzy zgubili gdzieś szablon miniatur, które pojawiały się na ich kanale i starają się jak najlepiej odtworzyć je w Photoshopie czy innej Canvie…

Zaczynamy od wybrania filmu, z którego chcemy pobrać dużą miniaturę. Będzie nam potrzebne jego ID czyli ciąg liter i cyfr zaznaczony na screenie poniżej:

zrzut-ekranu-2016-12-21-o-16-26-48

Teraz pozostaje już tylko wkleić ID filmu w jeden z linków poniżej:

DUŻA MINIATURA [1280×720 lub 1920×1080]

http://img.youtube.com/vi/IDFILMU/maxresdefault.jpg

Żeby wszystko było jasne:

Wycinamy fragment „IDFILMU” i na jego miejsce wklejamy ciąg cyfr i liter z linku do naszego wideo (np. „dms2pq3M99U”). Następnie cały link wklejamy w oknie przeglądarki.

Możemy też wygenerować nieco mniejsze wersje miniatury. Postępujemy tak samo. Zmienia się tylko adres, który wklejamy później do przeglądarki:

MAŁA MINIATURA [320×180]

http://img.youtube.com/vi/IDFILMU/mqdefault.jpg

ŚREDNIA MINIATURA [480×360]

http://img.youtube.com/vi/IDFILMU/0.jpg

W ten sam sposób możemy pobrać małe, automatycznie wygenerowane miniatury, które YouTube sam sugeruje do naszych filmów.

Miniatura 1 [120×90]

http://img.youtube.com/vi/IDFILMU/1.jpg

Miniatura 2 [120×90]

http://img.youtube.com/vi/IDFILMU/2.jpg

Miniatura 3 [120×90]

http://img.youtube.com/vi/IDFILMU/3.jpg

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.