YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

TOP 7: Polskie kanały podróżnicze na YouTube

Nasze kolejne zestawienia tematyczne ciekawych treści na Polskim YouTube cieszą się coraz większą popularnością. W tym tygodniu mamy dla was typowo wakacyjną kategorię: kanały podróżnicze.

Zanim przejdziecie dalej, polecam sprawdzić inne zestawienia, które do tej pory przygotowaliśmy. Agregujemy je pod wspólnym tagiem “polski youtube“.

Globstory

Kaja Kraska pokazuje na YouTube swoje podróże już od czterech lat. Mogliście poznać ją bliżej dzięki rozmowie, którą przeprowadziliśmy kilka miesięcy temu. Widzowie odwiedzali z nią Iran, Kubę, Sri Lankę, ale też choćby Ukrainę. Opowiada, jak podróżować samotnie, podaje praktyczne wskazówki podróżnicze, a mieszkańców miast, które odwiedza, można oglądać w jej serii wideo “Pogapmy się na Ludzi”.

Autostopem na Koniec Świata

Michał Pater podróżuje po świecie praktycznie bez pieniędzy i zapasów dzięki temu jego kanał to prawdziwa lekcja survivalu! Z upodobaniem wyprawia się zwłaszcza na wschód, co widać w jego seriach “Autostopem przez Demoludy” i “Operacja Tunguska”. Tym, którzy wolą krótsze wyprawy, można polecić najnowszy cykl filmów Michała: “Polska A-Z”.

Pyra w Korei

Agnieszka Klessa, czyli poznanianka mieszkająca w Korei Południowej. Na jej kanale dowiecie się więcej nie tylko o języku koreańskim (który studiowała jeszcze w Polsce) czy praktycznych aspektach życia w Korei przekonacie się także, jak wygląda tradycyjny tamtejszy ślub, odwiedzicie psią kawiarnię i poznacie tajniki koreańskiej pielęgnacji urody z pierwszej ręki!

Podróże Busem Przez Świat

Karol Lewandowski jeździ po Polsce i świecie samochodem, a idzie mu to tak dobrze, że odwiedził już ponad 50 krajów na 5 kontynentach. Jest też ekspertem od budżetowych wypraw: w jego praktycznej, poradnikowej serii “Wehikuł Podróżniczy” znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat taniego podróżowania i organizowania wyjazdów na własną rękę.

Fifty na Pol

Kasia Mecinski jest Amerykanką polskiego pochodzenia, która obecnie mieszka w Japonii. Przybliża polskim widzom nie tylko Daleki Wschód, ale także – a może przede wszystkim – Stany Zjednoczone. To właśnie na jej kanale można znaleźć relację z zabawy country w stanie Wisconsin czy wyjaśnienie, jak naprawdę wygląda życie w słynnych amerykańskich high schools.

Bez Planu

Kupowali motocykl w Sajgonie, strzygli się u kambodżańskiego fryzjera i partyzancko przekraczali granicę Laosu. Byli przy najwyższym wodospadzie świata, w świątyniach Angkor Wat i dzielnicę czawistów w Wenezueli. Na kanale Uli, Bartka i Tomka zobaczycie filmy z Azji Południowo-Wschodniej i Wietnamu.

Kołem się Toczy

Karol Werner publikuje na YouTube swoje vlogi podróżnicze już od pięciu lat. W tym czasie można było z nim jeździć od Seszeli przez Tadżykistan aż do swojskich Bieszczad. Ale jego kanał to nie tylko relacje z wyjazdów znajdziecie tam też porady, jak planować wycieczki rowerowe, czy przeglądy najbardziej przydatnych map i nawigacji