YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Prawie 10 000 osób na II edycji ORANGE VIDEOFEST BY LIFETUBE

To tylko część tłumu okupującego Torwar podczas OVF.

Czy video sprzedaje? Czy YT sprzedaje? Chyba najlepszą odpowiedzą jest frekwencja na zakończonym wczoraj Orange Video Fest by LifeTube.

W zeszłym roku na Torwar, by spotkać swoich idoli przybyło 8 tys. osób z różnych stron Polski. Wczoraj natomiast przez imprezę przewinęło się prawie 10 000 fanów YouTube’a. Zapłacili 39 PLN za bilet i potrafili stać w kolejkach po autograf lub fotę z ulubionym twórcą.

A było z kim przybijać przysłowiową „piątkę”, bo LifeTube zgromadził największe „gwiazdy” wideo w Polsce: SA Wardęga, Łukasz Jakóbiak, Karol Paciorek, Red Lipstick Monster, Polimaty, Abstrachuje.

Orange Video Fest, który ma aspiracje stać się europejskim odpowiednikiem VidCon, to jedno z większych wydarzeń tego typu na Starym Kontynencie i największe w kraju.

W tym roku festiwal był organizowany wspólnie z DIVIMOVE, czyli siecią partnerską, współpracującą z ponad 1.700 twórcami w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Włoszech, Francji i… w Polsce. DIVIMOVE posiada ponad 60-cio osobowy zespół, a jego większościowym udziałowcem jest Fremantle Media jedna z największych firm producenckich świata, należąca do RTL Group, która z kolei stanowi radiowo-telewizyjne skrzydło niemieckiej grupy medialnej Bertelsmann. Fremantle Media w Polsce było odpowiedzialne za produkcję m.in. programów: “Idol”, “X-Factor“, show Kuby Wojewódzkiego oraz seriali “Egzamin z życia”, “Na Wspólnej“, czy teleturnieju “Familiada”.

Jeśli tacy giganci interesują się rynkiem MCN w Polsce, to wiedzcie… że coś się dzieje.

Zdjęcie: materiały organizatora