YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Programy talk show na polskim YouTube: Co warto oglądać?

Kiedyś, własny talk show był szczytem marzeń dziennikarzy specjalizujących się w wywiadach. W czasach YouTube wygrywa kreatywność. A polska scena internetowych programów talk show ma się całkiem nieźle. Dziś, chcielibyśmy zaprezentować wam najciekawsze, naszym zdaniem, programy z rozmowami, które warto oglądać.

YT Bakcstage

Nieskromnie zaczniemy od własnej produkcji ponieważ YTBackstage to integralna część naszego serwisu i dla osób, które tu zaglądają, będzie to najprawdopodobniej najbardziej interesujący talk show z całego zestawienia. YT Backstage to program nagrywany w prawdziwym studiu telewizyjnym. To celne pytania i merytoryczne odpowiedzi dotyczące wideo w Internecie, produkcji filmowej nastawionej na emisję w sieci a także nowych form wideo marketingu. Jak marki odnajdują się na YouTube? Co stoi za współpracą z youtuberami? Czemu kampanie wideomarketingowe są tak drogie? Czy twórcy internetowi bardzo chętnie podejmują współprace z markami? Które kanały najszybciej się rozwijają i dlaczego? Na te i wiele innych pytań odpowiadają goście Aleksandry Mikołajczyk. Wśród nich znajdują się youtuberzy, marketerzy, specjaliści od wideo z agencji reklamowych a także reprezentanci dużych marek, które chętnie sięgają po content filmowy w swoich działaniach.

20m2

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć 20m2, jednego z najbardziej rozpoznawalnych programów talk show na polskim YouTube. Łukasz Jakóbiak stworzył program, którego najbardziej rozpoznawalnym elementem jest tytułowe 20 metrów kwadratowych, czyli mała kawalerka znajdująca się w Warszawie. W tym niepozornym miejscu, gościli m.in. prezydent Bronisław Komorowski, Janusz Korwin Mikke, Doda, Magda Gessler, ksiądz Jan Kaczorowski czy znane gwiazdy YouTube. Trudno wymieniać gości Łukasza bo właściwie co tydzień, w jego kawalerce pojawia się ktoś nowy.

Duży w maluchu

Program, który wymyślił Filip Nowobilski to kolejny dowód na to, że na YouTube najważniejszy jest pomysł. W jego przypadku było to przeprowadzanie wywiadów we Fiacie 126P. Do samochodu zapraszane są gwiazdy ze świata filmu, mediów, muzyki i YouTube. Gratką dla gości Filipa, oprócz samej rozmowy, jest również możliwość poprowadzenia unikalnego w dzisiejszych czasach pojazdu.

Zabiegani.TV

Jak informują autorzy kanału, jest to pierwszy talk show na świecie realizowany w biegu. Idea jest prosta: cała rozmowa z zaproszonymi gośćmi odbywa się w ruchu. Gwiazdy internetu, sportu, muzyki filmu lub biznesu wybierają się na wspólny jogging z prowadzącym. Na kanale Zabiegani.TV, oprócz wywiadów, pojawiają się również relacje z imprez biegowych a także porady specjalistyczne związane z treningami, dietą i szeroko pojętym sportem.

Kultowe Rozmowy

Na początku myślałem, że Kultowe Rozmowy to format stworzony na potrzeby YouTube. Niestety, okazało się, że talk show oryginalnie pojawiał się w TVP3. I mimo że od roku, na kanale nie pojawił się żaden nowy materiał, gorąco polecam przejrzeć to co opublikowano tam do tej pory. Dziennikarka Katarzyna Marcysiak i publicysta Tomasz Raczek rozmawiają ze swoimi gośćmi o świecie i najważniejszych dla nich sprawach. Jak można przeczytać w opisie kanału: „Ludzie zwyczajni, a niezwykli. Znani, ale nie rozpoznani do końca. Bogaci w doświadczenie, próbujący zmieniać świat”.

Bukbuk

Kanał będący częścią prowadzonego przez Annę Dziewit Meller serwisu poświęconego książkom i pisarzom. Jeśli lubicie czytać, interesuje was życie ulubionych pisarzy lub kulisy powstawania ich książek, znajdziecie tu wiele inspirujących i ciekawych rozmów z autorami.

Onet Rano

Program prowadzony przez Jarosława Kuźniara to przemyślany format będący połączeniem nieszablonowego, mobilnego studia znajdującego się w samochodzie z klasycznymi rozmowami „przy stole”. Co ważne, program nadawany jest na żywo, od poniedziałku do piątku, o godzinie 7:55. Jarosław Kuźniar rozmawia ze swoimi gośćmi – najpierw w mobilnym studiu samochodowym, potem w studiu Onetu. Jak czytamy w opisie kanału: „prowadzący i jego rozmówcy w przyjaznej atmosferze i lekkiej formie komentują bieżące wydarzenia oraz informują o tym, co ciekawego dopiero się wydarzy. Doskonałe połączenie informacji i rozrywki oraz szansa na unikalną interakcję z widzami”. Program można też oglądać na Facebooku.

CGM.PL

Na kanale Codziennej Gazety Muzycznej możemy znaleźć kilka różnych serii bazujących na wywiadach z gwiazdami muzyki. Moim faworytem są rozmowy Artura Rawicza w formacie „1 NA 1”. Dużym atutem tego cyklu jest brak jakichkolwiek cięć, dzięki czemu wszystkie wywiady przebiegają bardzo naturalnie.

Niedawno, na kanale CGM.PL pojawiły się również dwa pierwsze odcinki nowego cyklu „OFF THE RECORD” gdzie gośćmi Gabi Drzewieckiej są kobiety związane z przemysłem muzycznym.

Lekko Nie Będzie

Muszę przyznać, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tyym, że youtuber znany jako Gimper, przeszedł przemianę w prowadzącego program Tomka Działowego. Treści, które serwuje na swoim nowym kanale to wciąż rozrywka ale na nieco wyższym poziomie, zarówno jeśli chodzi o poziom rozmów jak również samą realizację programu. Lekko Nie Będzie to talk show inspirowany telewizyjnymi produkcjami tego typu. Rozmowy z zapraszanymi gośćmi, którymi do tej pory byli inni, znani youtuberzy, „przecinane” są wyzwaniami i różnego rodzaju zadaniami w których Tomek mierzy się z odwiedzającymi studio twórcami.

Macie swoje propozycje programów talk show za którymi stoją polscy twórcy YouTube? Dajcie znać w komentarzach!