YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jak radzi sobie Video Brothers po roku działalności na polskim rynku?

Przez ostatnie lata rynek polskich sieci partnerskich YouTube bardzo się rozwinął. Staramy się regularnie informować was o sukcesach rodzimych MCNów i istotnych zmianach, które są z nimi powiązane. W ubiegłym roku, pisaliśmy o nowym graczu wśród sieci partnerskich, agencji Video Brothers. Wygląda na to, że ostatnie 12 miesięcy przyniosło wiele zmian a także perspektyw na rozwój…

Sieć partnerska, której inicjatorem jest Łukasz Skalik, wcześniej związany Interią, Telewizją Polską oraz Grupą WP, chwali się bardzo dobrymi wynikami na arenie międzynarodowej. Kiedy większość rodzimych MCNów stawia na rodzimego widza, działania Video Brothers wydają się sięgać nieco dalej. W październiku 2017 roku sieć partnerska odnotowała 92 329 743 wyświetleń materiałów na 196 zgrupowanych kanałach obejmujących łącznie 31 589 klipów. Ponad 30% odtworzeń pochodziło spoza terytorium Polski – głównie Stanów Zjednoczonych, Indii oraz Arabii Saudyjskiej*.

Po ponad roku działalności dysponujemy 10 milionami subskrybentów na kanałach partnerskich. Do końca roku chcemy osiągnąć poziom 100 milionów wyświetleń miesięcznie. W tym celu planujemy uruchomić jeszcze osiem kanałów, w całości bazujących na profesjonalnych treściach, skierowanych głównie na rynki zagraniczne. Myślimy również o własnej TV linearnej bazującej na produkcjach polskich oraz zagranicznych twórców internetowych – mówi Łukasz Skalik, twórca i prezes Video Brothers.

Jak głosi informacja prasowa, którą otrzymaliśmy, głównym celem MCNu jest obecnie monetyzacja treści z potencjałem międzynarodowym w oparciu o platformę YouTube.Już teraz 1/3 ruchu Video Brothers w skali miesiąca pochodzi z kanałów bazujących na licencjach „premium”, skierowanych głównie do widowni anglojęzycznej. Ponadto firma stawia na live-streaming oraz ochronę praw autorskich. Do realizacji obranej strategii firma rekrutuje nowe osoby.

Funkcję Video Content Managera objął Kamil Mrozkowiak. W zespole Video Brothers odpowiada za budowanie zasięgów i optymalizację strategicznych kanałów oraz kontakty z zagranicznymi partnerami agencji. Równolegle pokieruje zespołem wydawców i edytorów treści dbających o rozwój i bezpieczeństwo ponad 31 tysięcy materiałów na blisko 200 kanałach. Z kolei stanowisko Video Content Producer’a objął Paweł Kwaśniewski, który odpowiada za wsparcie techniczne i szkolenia, produkcję i koordynację formatów autorskich oraz partnerów mediowych.

Strategia Video Brothers przynosi efekty. Z miesiąca na miesiąc nasi partnerzy notują coraz lepsze wyniki, zyskując na popularności. Przykładowo kanał „Historia bez cenzury” zdobył pierwsze miejsce w Polsce w rankingu „Siła Osobistości Youtuberów 2017”, zrealizowanym na zlecenie Google przez Kantar Millward Brown. Z kolei format “GAMING LAB”, stworzony i w całości wyprodukowany przez zespół Video Brothers dla portalu Interia.pl, został zwycięzcą w kategorii “Debiut Roku” na Grand Video Awards 2017 – wymienia Łukasz Skalik, szef agencji.