YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Super Bowl 2019: Najlepsze reklamy za grube miliony!

Co roku czekamy na Super Bowl, czyli święto fanów futbolu amerykańskiego i… reklam. I tym razem wybraliśmy dla was najciekawsze filmy, które zaprezentowały wczoraj marki podczas finału ligi NFL.

Tegoroczny Super Bowl budzi sporo kontrowersji. I nie chodzi tu wcale o niebagatelną kwotę ponad 5 milionów dolarów, którą musiał zapłacić każdy z reklamodawców, który chciał aby w przerwach meczu wyemitowano jego 30-sekundowy spot. W tym roku widzom nie podobała się przede wszystkim… oprawa muzyczna imprezy. Wielu artystów postanowiło zbojkotować Super Bowl, dlatego na występ zgodzili się nieliczni i też pod specjalnymi warunkami związanymi z przekazaniem przez organizatorów pieniędzy na cele charytatywne. Pozwólcie jednak, że nie będę skupiał się na tegorocznym występie Maroon 5 tylko przedję do najciekawszych filmów reklamowych, jakie zaprezentowano podczas 53 edycji tej imprezy.

O co chodzi z reklamami na Super Bowl?

Dlaczego Super Bowl jest tak ważnym wydarzeniem dla branży reklamowej? Biorąc pod uwagę astronomiczne kwoty jakie trzeba zapłacić za emisję spotów w przerwach meczu, w branży marketingowej Super Bowl urósł do rangi prawdziwego święta. Marki budują napięcie a ludzie z ciekawością czekają na to, co w danym roku zostanie zaprezentowane w telewizji, jakby conajmniej chodziło o premierę filmową. Niektóre kampanie bazują wręcz na okresie oczekiwania. Marki budują napięcie, publikują na YouTube zajawki lub promują swoje filmy w mediach społecznościowych jeszcze przed tym, jak reklamy pojawią się w telewizji.

Mecz transmitowany z Atlanty można było obejrzeć 3 lutego, na stacji CBS. Cena jednego, 30-sekundowego spotu wahała się od 5,1 do 5,3 milionów dolarów. Rok temu, stacja NBC sprzedawała reklamy za około 5,24 miliona dolarów, więc można powiedzieć, że stawki dużo się nie zmieniły – donoszą eksperci z Kantar Media.

Nie przedłużając, zapraszam do zapoznania się z najciekawszymi reklamami, które w 2019 roku wyemitowano w trakcie meczu Super Bowl.

Super Bowl 2019: Najlepsze reklamy

Pepsi: More Than OK

Budweiser: Wind Never Felt Better

Olay: Killer Skin

Hyundai: The Elevator

Stella Artois: Change Up The Usual

Mercedes-Benz: Ludacris Surprises Ron Clark

Mr. Peanut: Planters

Bubly: Michael Buble Vs. Bubly

Amazon: Not everything makes the cut

Doritos: Chance the Rapper x Backstreet Boys

M&M’s: Chocolate Bar

Michelob: Robots

Michelob ULTRA Pure Gold: The Pure Experience

Avocados from Mexico: Top Dog

BON & VIV Spiked Seltzer: The Pitch

Bumble

Colgate Total: Close Talker

Expensify: 2 Chainz X Adam Scott

Pringles: Sad Device Commercial

Kia: The Great Unknowns

Devour Super Bowl

Yellow Tail: Tastes Like Happy

Verizon: The Team That Wouldn’t Be Here

Toyota: Toni