YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Jak się ma Facebook Video w pierwszym kwartale 2017 roku?

Dziś, natrafiłem na bardzo ciekawy zestaw danych dotyczących materiałów wideo w serwisie Facebook. Analitycy Business 2 Community przeanalizowali 500 facebookowych stron, które lubi w sumie 180 milionów ludzi. W badanym okresie pojawiło się na nich 12 tysięcy filmów. Zachęcam do zapoznania się z analizą i wnioskami, które mogą okazać się bardzo pomocne…

96,9% analizowanych filmów to natywne wideo opublikowane za pomocą Facebooka. Tylko 3% z badanych materiałów pochodziło z serwisu YouTube a 0,1% z Instagrama. Filmy z Facebooka dotarły do 16,7% wszystkich osób, które lubiły badane fanpage. W przypadku materiałów z YouTube było to 11% a te odsyłające do Instagrama trafiły zaledwie do 3,6% odbiorców. Już te wyniki pokazują, że Facebook faworyzuje wideo publikowane bezpośrednio za pomocą ich narzędzia.

Zrzut ekranu 2017-05-12 o 22.47.31

Ile osób ogląda filmy na Facebooku?

Analizowane profile, w pierwszym kwartale 2017 roku opublikowały średnio 24 filmy. Warto jednak zauważyć, że aż 52% treści wideo opublikowało 20 najbardziej aktywnych z przeanalizowanych fanpage’y. Aż 64% przebadanych kont dodało 10 lub mniej filmów.

Wszystkie przebadane filmy obejrzano prawie 700 milionów razy. 14% wyświetleń było opłaconych. Tu warto zauważyć, że aż 67% fanpage’y korzystało z płatnego „dopalania” postów z wideo.

Jaką długość powinien mieć film na Facebooku?

Zrzut ekranu 2017-05-12 o 22.48.04

Teraz zaczyna się najlepsze. Średnia długość filmów, które opublikowano w pierwszym kwartale 2017 roku wynosiła 3 minuty i 48 sekund. Widzowie byli jednak bezwzględni. Średni czas oglądania wynosił… 10 sekund czyli 4% średniej długości filmu. W poprzednim badaniu tego typu, które przeprowadzili analityc Business 2 Community, wideo miało średnio 55 sekund długości a widzowie oglądali średnio 18 sekund materiału.

Filmy na Facebooku zaczynają odtwarzać się automatycznie. Tylko 7% z nich kliknięto aby włączyć dźwięk. To bardzo ważna informacja dla marketerów: 93% wszystkich filmów to produkcje oglądane w trybie auto-play, podczas przeglądania Facebooka. Tylko 29% widzów dotarło do 30 sekundy oglądanych produkcji wideo.

Co zrobić aby dotrzeć do widzów a Facebooku?

Zrzut ekranu 2017-05-12 o 22.48.15

Wygląda na to, że kluczem do sukcesu facebookowego wideo jest krótka forma. Mamy tylko kilka sekund, żeby przykuć uwagę widza, dlatego jeśli nie mamy długiego filmu z mocnym początkiem, który zatrzyma widza do końca, warto pomyśleć o krótszych materiałach. Biorąc pod uwagę fakt, że ogromna większość użytkowników Facebooka ogląda na platformie filmy bez dźwięku, obowiązkowym elementem naszych produkcji powinny być napisy. No chyba, że film skonstruowany jest w taki sposób, że przekaz wizualny jest wystarczająco jasny bez jakichkolwiek wyjaśnień. Eksperci z Business 2 Community radzą również, żeby rozbijać dłuższe filmy na krótsze odcinki. Pełną wersję badania możecie znaleźć pod tym linkiem:

http://www.business2community.com/facebook/state-facebook-video-year-2017-video-length-time-watched-01834666

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.