YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

TOP 10 polskich twórców YouTube — Sierpień 2016

Mimo że mamy już październik, gdzieś po drodze umknął nam najnowszy raport dotyczący najpopularniejszych twórców na Polskim YouTube, który od jakiegoś czasu, co miesiąc dostarcza Muse. Zachęcamy do lektury i zapoznania się z najlepszymi, rodzimymi youtuberami.

W sierpniowym raporcie pojawiło się kilka powrotów i nowości. Co prawda, jeśli chodzi o pozycje poszczególnych twórców na liście TOP 10 w której uwzględniono sumę wszystkich wyświetleń, zbyt wiele się nie zmieniło, jednak ruch widoczny jest na zestawieniach prezentujących wzrosty oglądalności.

Zacznijmy jednak od zabetonowanej, pierwszej dziesiątki:

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-17-05-33

Jak widzicie, numerem jeden wciąż pozostaje Sylwester Wardęga. Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo pierwsze miejsca, zanotował on najmniejszy wzrost oglądalności jeśli porównać go z innymi twórcami uwzględnionymi w tabeli. Z tej dziesiątki, najlepiej radzą sobie AbstrachujeTV. Tylko w sierpniu, ich materiały obejrzano ponad 22 miliony razy. Z tym wynikiem, Abstrachuje wygrali jeśli chodzi o wzrost oglądalności w sierpniu.

Tabela uwzględniająca wzrost oglądalności prezentuje się następująco:

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-17-51-48

Jak widać, pojawiły się tutaj aż cztery nowości: Topowa Dycha, Karolek, BEKSY oraz Bladii. Na drugim miejscu, wciąż Marcin Malczynski, który regularnie rośnie w siłę na polskim YouTube. Duży wzrost oglądalności w sierpniu zanotowali również reZigiusz oraz izak LIVE.

To już kolejny miesiąc, w którym Marcin Malczynski znajduje się na najwyższych miejscah zestawień. W porównaniu do poprzedniego miesiąca największy wzrost wyświetleń odnotowała Topowa Dycha. Ten kanał po raz pierwszy znalazł się w pierwszej dziesiątce wyświetleń.

Jeśli chodzi o rekordzistów subksrypcji, tu również nie ma zbyt wielu zmian. Skkf wyprzedził Niekrytego Krytyka. Reszta TOP 10 pozostała bez zmian.

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-17-05-12

W sierpniu, tylko dwum kanałom udało się zwiększyć liczbę stałych widzów o przeszło 100 nowych subksrybentów. Byli to Marcin Malczynski oraz BEKSY.

zrzut-ekranu-2016-10-07-o-17-52-00

Pełną wersję raportu znajdziecie tutaj:

http://blog.yourmuse.io/sierpniowy-raport-2016-o-tworcach-na-youtube/

Witaj na YT360.PL!

  • Szukasz wiedzy, która pomoże Ci odnaleźć się na YouTube?
  • Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na YouTube?
  • Nie wiesz jak skutecznie promować się z pomocą kanału wideo?

Jesteśmy pierwszym w Polsce, marketingowym przewodnikiem po YouTube. Zostaw nam swój e-mail. Zero spamu, samo mięso.