YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Video Brothers — Nowy MCN łączący internet i media tradycyjne

Na rynku polskich MCNów robi się coraz ciaśniej. Wciąż pojawiają się nowe agencje oferujące cały wachlarz usług związanych z wideomarketingiem. Do ich grona dołącza właśnie Video Brothers. Agencja treści premium stawiająca za swój cel łączenie nadawców TV z Internetem oraz youtuberów z rynkiem mediów tradycyjnych. 

Na początku września zadebiutowała agencja Video Brothers. Podmiot posiada licencję YouTube umożliwiającą grupowanie kanałów internetowych twórców i dzielenie się z nimi zarobkami z reklam (MCN). Zespół dysponuje bogatym zapleczem technicznym oraz ekipą certyfikowanych współpracowników.

Youtube kojarzy nam się z youtuberami, tymczasem coraz częściej spotykamy w tym gronie gwiazdy ze szklanego ekranu oraz profesjonalne podmioty, chcące działać w tej przestrzeni i efektywnie zarabiać na swoich treściach. Jako Video Brothers już teraz im to umożliwiamy – mówi Łukasz Skalik, szef agencji.

Obecnie pod adresem http://videobrothers.tv możemy oglądać teaserową odsłonę projektu. Równolegle trwają intensywne przygotowania do pełnego startu.

„Podpisujemy pierwsze umowy z kluczowymi partnerami, wśród których nie zabraknie znanych internetowych gwiazd, muzyków, a nawet stacji telewizyjnych zainteresowanych szerszą ekspansją oraz ochroną swoich praw autorskich w obrębie platformy Youtube” – mówi Patrycja Marszałek, która pokieruje PR i komunikacją marki Video Brothers oraz pozycjonowaniem partnerów agencji w mediach.

W pełnej odsłonie Video Brothers ma ruszyć pod koniec roku. Agencja przez ten czas będzie skupiona przede wszystkim na pozyskiwaniu reklamodawców, rozwoju portfolio kanałów i wspieraniu internetowych twórców.

„Przekazujemy wiedzę w zakresie produkcji i optymalizacji, zapewniamy wsparcie sprzętowe i kreatywne oraz lokujemy naszych partnerów w prasie, telewizji, portalach. Stawiamy nie tyle na dojrzałych youtuberów, choć kilku z nich zobaczymy w nowej, ciekawszej odsłonie, co przede wszystkim na wyszukiwanie i wspieranie nowych twarzy. Największy nacisk kładziemy na treści merytoryczne i wyspecjalizowane w określonej dziedzinie. Naszą ambicją jest wprowadzenie na stałe internetowych twórców na ekrany TV oraz ich lepsze pozycjonowanie w serwisach tematycznych” – mówi Łukasz Skalik.

Agencja będzie również produkować własne formaty na zlecenie podmiotów z rynku interaktywnego, w których osadzani zostaną internetowi twórcy.