YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Video Brothers z nowymi twórcami na pokładzie

Konkurencja na rynku polskich sieci partnerskich YouTube wzrosła na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki temu, twórcy zyskują coraz więcej a same MCN’y obierają różne strategie rozwoju. Dziś, mamy dla was kilka newsów z obozu Video Brothers. Sieć pozyskała wielu nowych twórców związanych ze światem muzyki i profesjonalnym rynkiem telewizyjnym. 

Grono partnerów ze świata mediów w ostatnim czasie zasilił m.in. prezenter i konferansjer – Maciej Orłoś oraz dziennikarz i producent telewizyjny – Tomasz Sekielski. Nieco wcześniej dołączył do nich dr Tomasz Rożek z kanału „Nauka. To lubię” – prowadzący program Sonda2 w TVP. Nie da się ukryć, że rozrywkowy charakter platformy YouTube nie do końca sprzyja takim twórcom. Najlepiej świadczy o tym zakładka “Na czasie”, gdzie rzadko kiedy możemy trafić na ambitne treści. Oby współpraca z siecią partnerską pomogła wymienionym twórcom zaistnieć na YouTube z ambitnym przekazem.

Polski stand-up na YouTube

Z kolei listę twórców rozrywkowych poszerzyli komicy: Rafał Pacześ, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Kacper Ruciński, Adam Bendler, Katarzyna Piasecka, Grzegorz Dolniak, Olka Szczęśniak, Mateusz Socha oraz kanał Festiwalu Komedii SZPAK. Z agencją współpracuje również Abelard Giza. Wymienieni twórcy to popularni stand-uperzy, którzy w ostatnich latach, bardzo dobrze odnajdują się na YouTube.

Ten rodzaj komediowej formy artystycznej z miesiąca na miesiąc zyskuje rzesze widzów i coraz częściej widnieje w karcie „Na czasie” YouTube Polska. Wystarczy spojrzeć na licznik pod dowolnym klipem partnera z tej kategorii. Niemal każdy występ profesjonalnego komika to kilkaset tysięcy do kilkunastu milionów wyświetleń i mówimy tutaj głównie o produkcjach powyżej 30 minut, silnie angażujących internetowego widza. Dlatego tym bardziej cieszy nas, że współpracę z Video Brothers podjęło tak wielu twórców wyspecjalizowanych w tej sztuce scenicznej. – Tomasz Oreł, koordynator kanałów tematycznych w Video Brothers

Muzycy łączą siły z MCN’ami

Polskie sieci partnerskie coraz chętniej przyjmują pod swoje skrzydła muzyków. Również w tej kategorii Video Brothers pochwalili się twórcami, którzy dołączyli do MCN’u. Obok już zrzeszonych z agencją artystów, jak powracający z nową płytą CeZik czy grupa Nocny Kochanek – najpopularniejszy zespół na Pol’and’Rock Festival 2018 (700 tysięcy fanów na koncercie), do Video Brothers dołączył zespół satyryczny Letni Chamski Podryw oraz legenda polskiego rocka i członek zarządu ZAiKS – Tomek Lipiński. Warto przypomnieć, że to właśnie Tomasz Lipiński był jednym z tych artystów, którzy najbardziej aktywnie walczyli o wprowadzenie tzw. ACTA 2. O stanowisku Związku Producentów Audio-Video na ten temat, możecie przeczytać TUTAJ.

Po przyłączeniu wszystkich nowych partnerów łączna liczba klipów, którymi zarządza Video Brothers na 252 zgrupowanych kanałach, oglądanych regularnie przez ponad 16 milionów stałych widzów, przekroczyła 50 tysięcy. Tylko w sierpniu tego roku ilość wyświetleń materiałów na kanałach wyniosła 177 283 625. Co ciekawe, zdecydowana większość pochodziła spoza terytorium Polski – głównie Stanów Zjednoczonych, Indii, Brazylii oraz Indonezji. Łączny przyrost subskrypcji w sierpniu 2018 wyniósł tym samym 600 916 i był to największy wynik od powstania agencji w październiku 2016 roku.