YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Odpalamy nowy format na naszym kanale YouTube: Video Marketing 360 Live

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o nagrodach Grand Video Awards 2018, które zostały wręczone najlepszym polskim twórcom działającym na YouTube. Dziś, mamy dla was rozmowę Aleksandry i Piotra, którzy na gorąco, po zakończeniu gali przeanalizowali nagrodzone filmy. Jest to pierwszy odcinek naszego nowego cyklu, który co jakiś czas będzie pojawiał się na naszym kanale YouTube.

Seria VM360 Live to luźne, ale i merytoryczne rozmowy o video marketingu, które regularnie będziemy nagrywać w Moon Media Studio Space. Aleksandra Mikołajczyk i Piotr Skowronek będą dzielić się swoimi przemyśleniami na temat aktualnych wydarzeń ze świata video marketingu. W kolejnych odcinkach cyklu pojawią się analizy kampanii, rozmowy o popularnych produkcjach i relacje z wydarzeń branżowych. W pierwszym odcinku, Piotr i Aleksandra wzięli na tapet tegoroczną nagrodę Osobowość Roku, którą na gali Grand Video Awards przyznano Sylwestrowi Wardędze.

Czy „dramy” powstają na siłę?

Nagrody Grand Video Awards okazały się być dobrym punktem wyjścia do rozmowy na temat youtube’owych „dram” i roli „szeryfa internetu”. Ola i Piotr próbują zrozumieć konflikt pomiędzy Sylwestrem Wardęgą i Dannym Ferrari. Jeśli nie śledzicie na co dzień tego co dzieje się na polskiej scenie YouTube, ten materiał na pewno pomoże zrozumieć spór pomiędzy twórcami. Opowiadając o „dramie” Piotr miał okazję wyjaśnić Oli jak funkcjonują „farmy lajków” i w jaki sposób twórca może się wybić jeśli algorytmy YouTube odpowiednio zinterpretują film opublikowany na YouTube.

YT360 na YouTube

Jeśli nie mieliście okazji odwiedzić naszego kanału YouTube, zachęcamy do subskrybowania. VM360 Live to format, który w najbliższych tygodniach zastąpi serię YTBackstage, która doczekała się 22 odcinków. Wszystkie rozmowy z ekspertami świata video marketingu dostępne są na naszym kanale. Jeśli szukacie fachowej wiedzy z dziedziny reklamy, marketingu lub marki osobistej, koniecznie sprawdźcie nasze archiwalne wywiady!


Aleksandra Mikołajczyk – Najlepiej czuje się przed kamerą lub mikrofonem. Przygodę z wideo rozpoczęła ponad dekadę temu w interaktywnej telewizji internetowej Lookr.tv, gdzie była prezenterką i redaktorem. Potem zgłębiała tajniki telewizji na żywo w TVN Warszawa prowadząc program “Rytm miasta”. Obecnie jest CEO grupy Moon Media Video, specjalizującej się w produkcjach filmowych, live streamingu oraz kampaniach z youtuberami. Prowadzi wywiady ze startupowcami w programie Startup Kumite w serwisie StartupTV.pl oraz twórcami produkcji internetowych w serwisie YT360.pl – w programie dotyczącym wideo marketingu YouTube Backstage na YT360.pl.

Piotr Skowronek – W 2012 roku założył swój pierwszy kanał na YouTube o nazwie ChocolateMilk. W ten sposób zdobywał pierwsze doświadczenia przy współpracy z klientami i agencjami. Nabyte umiejętności w późniejszym okresie znacznie pomogły mu w podjęciu pracy w jednym z polskich MCN’ów. Po awansie na Head of Communications, stanął na czele zespółu odpowiedzialnego za komunikację marek na YouTube, między innymi Studio Kobiet, klienta Lirene i Studio Tymbark, klienta Maspex Wadowice. W 2018 roku dołączył do zespołu Moon Media. Aktualnie Piotrek odpowiedzialny jest za rozwój działu Influencer Marketingu.