YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Video Marketing Raport: Polskie marki na YouTube w październiku

Właśnie ukazał się październikowy Video Marketing Raport od Muse. Tym razem, na tapet wzięto następujące branże działające na polskim YouTube: elektronika, ubezpieczenia, uczelnie, odzież i obuwie oraz usługi kurierskie i pocztowe.

Comiesięczne raporty Muse udowadniają, że świadome i profesjonalne wejście na YouTube może okazać się dla marki ogromnym sukcesem. Niedojrzałość niektórych konkurentów działających na tej platformie może przyczynić się do tego, że już pierwsza kampania jaką zorganizujemy uzyska świetne wyniki. Zobaczmy czy w przypadku elektroniki, ubezpieczeń, uczelni, odzieży i usług kurierskich oraz pocztowych, można zauważyć takie ewenementy.

Pełną wersję raportu można pobrać tuta:

http://raport.yourmuse.io/

Elektronika

Zrzut ekranu 2017-11-11 o 13.36.43

Jeśli chodzi o producentów elektroniki, widać, że marki mają budżety na to, żeby działać na YouTube. Tylko w ciągu jednego miesiąca Samsung, Phillips i ASUS potrafiły przekroczyć prób miliona wyświetleń. W przypadku pierwszej z wymienionych marek było to ponad 3,6 miliona. Patrząc jednak na całościowe wyniki kanału, rekordzistą jest Huawei Mobile Polska. Tutaj, wynik przekroczył już 105 milionów wyświetleń.

Dobre wyniki przekładają się również na niezły przyrost subskrypcji. Tylko w październiku kanał Samsung Polska zdobył 2828 nowych, stałych widzów.

Odzież i obuwie

Zrzut ekranu 2017-11-11 o 13.37.34

W październiku wyraźnie widać aktywne działania marki Deichmann. W ciągu miesiąca, ich filmy obejrzano przeszło 2 miliony razy. Wszystko wskazuje tu na bardzo intensywną kampanię na YouTube. W kategorii odzież i obuwie koniecznie warto zwrócić uwagę na markę surgepolonia. Interakcje i przyrost subskrypcji wskazują na to, że autorzy kanału wykonują świetną robotę i w organiczny sposób docierają do widzów. To jeden z tych kanałów, które świetnie rozumieją w jaki sposób funkcjonuje YouTube i jak promować tu swoje produkty.

Ubezpieczenia

Zrzut ekranu 2017-11-11 o 13.38.07

Październikowym rekordzistą był kanał AXA DIRECT. Co ciekawe, w ujęciu całościowym, prowadzą takie marki jak: Grupa PZU, Met Liife Polska i Link4. To kolejna wskazówka informująca o tym, że AXA przeprowadzało w październiku kampanię reklamową na YouTube. Niestety, płatne wyświetlenia w branży ubezpieczeń nie przekładają się na subskrypcje. Tutaj, najlepszymi wynikami może pochwalić się Grupa Warta.

Uczelnie

Zrzut ekranu 2017-11-11 o 13.38.37

Wśród uczelni działających na YouTube prym wiedzie Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS. Widać to zarówno po wyświetleniach jak i liczbie subskrypcji oraz interakcji. W każdym z tych zestawień, szkoła radzi sobie znacznie lepiej niż konkurenci. Szukając więc inspiracji do stworzenia kanału placówki oświatowej, warto przyjrzeć się temu w jaki sposób działa Uniwersytet SWPS na YouTube.

Usługi kurierskie i pocztowe

Zrzut ekranu 2017-11-11 o 13.39.54

W tej kategorii, łeb w łeb idą Poczta Polska i Paczkomaty InPost, choć druga z wymienionych marek, znacznie lepiej poradziła sobie w październiku. Nie wystarczyło to jednak, żeby przegonić Pocztę Polską w klasyfikacji generalnej. Kto wie, może uda się w przyszłym miesiącu.

Niestety, wyświetlenia nie przekładają się tutaj na liczbę subskrypcji. W ciągu jednego miesiąca, Poczta Polska pozyskała jedynie 5 nowych, stałych widzów. Równie słabo prezentuje się tabela interakcji.