YT360.PL — Pierwszy w Polsce marketingowy przewodnik po YouTube

YT360

Włodek Markowicz Twórcą Roku 2015! Rozmawialiśmy ze zwycięzcą tuż po gali.

Zakończyła się 11 edycja konkursu „Gala Twórców – Blog Roku i Video Roku”. Nagrodę główną i tytuł Twórcy Roku 2015 oraz tytuł Twórcy Video Roku 2015 otrzymał Wołodymir Markowicz. Decyzją jury Blogiem Roku 2015 została PraKreacja.pl autorstwa Wojciecha Wawrzaka. 

Do tegorocznej edycji konkursu „Gala Twórców – Blog Roku i Video Roku” zgłosiło się blisko 1700 blogerów i twórców video. Po raz pierwszy w historii konkursu stworzono oddzielne kategorie tematyczne dla internetowych twórców video. Spośród nominowanych przez jury twórców blogów kapituła konkursu wybrała Blog Roku 2015 i Twórcę Video Roku 2015. Nowością w konkursie jest też grand prix dla Twórcy Roku 2015. Tę najważniejszą w całym konkursie nagrodę przyznano twórcy, który został niemal jednogłośnie doceniony przez kapitułę konkursu za swoją obecność w social media. To osoba, która nie tylko nadąża za aktualnymi trendami, ale też potrafi wyznaczać nowe kierunki w komunikacji z odbiorcami, robiąc to ze szczególną dbałością o jakość prezentowanych treści.

Usłyszałem wczoraj słowo „inkluzywny”, coraz rzadziej używane. Przeciwieństwem jest słowo „ekskluzywny”, które wiąże się z przepychem, ale jednocześnie z wykluczeniem. I zadałem sobie pytanie: po co ja to wszystko robię? I doszedłem do wniosku, że na pewno nie po to, by być ekskluzywny. Ta nagroda też nie jest ekskluzywna. Ja zawsze miałem problem w życiu z tym, że całe życie czułem się wykluczony. Nie pasowałem do innych. I mam nadzieję, że ta nagroda okaże się właśnie inkluzywna, a nie ekskluzywna. Cóż, po prostu nie mam słów. Dziękuję – mówił na scenie Włodek Markowicz, zdobywca najważniejszych nagród na Gali Twórców 2015.

Udało nam się złapać Włodka po gali i zadać kilka pytań tuż po zdobyciu nagrody:

Kamila Boruc: Wychodząc na scenę po raz trzeci powiedziałeś, że jest Ci głupio. Dlaczego?

Włodek Markowicz: No jest to taka krępująca sytuacja, jakby nie patrzeć. Jest tylu dobrych twórców, którzy mogli dostać nagrodę, a dostaję ja i nie wiem czym sobie zasłużyłem, żebym to był ja trzeci raz na scenie, więc po prostu poczułem się bardzo niezręcznie. Jakbym wiedział wcześniej, to bym się przygotował chociaż.

KB: I rzeczywiście jest to kolejna gala, na którą przyjeżdżasz wchodzisz kilka razy, kilkukrotnie wywoływany, nagradzany i doceniany.

WM: No tak, to też prawda. Ale to nie jest moja wina.

KB: To jaki masz ostatecznie stosunek do tego typu konkursów?

WM: Ja w ogóle się zgłosiłem dzięki żonie, bo sam nie chciałem się zgłaszać, a ona mnie namówiła. A sam nie wiem jaki mam stosunek do takich konkursów. Na pewno doceniają twórców, natomiast tych twórców jest dużo, dużo więcej… więc może po prostu tych konkursów powinno być dużo więcej? Takie jest moje zdanie.

KB: Ustaliliśmy, że rokrocznie zgarniasz najważniejsze nagrody w tej branży – czy to nie wyczerpuje Twoich ambicji? Co jeszcze chciałbyś zdobyć, zrobić? Co jest dla Ciebie maksymalnym pułapem?

WM: Hm, no nie wiem, ja mam te nagrody w takim ambiwalentnym miejscu w swoim sercu, bo teraz się czuję jakbym dopiero zaczynał wręcz swoją przygodę – i to niezależnie od nagród. Czuję się jakbym był w miejscu, gdzie moje poprzednie 8 lat działalności nie miało żadnego znaczenia. Zrozumiałem na pewno kilka rzeczy o sobie i wydaje mi się, że ciągle szukam.

KB: To chyba znaczy, że poprzednie 8 lat, to były na pewno dobrze spędzone lata.

WM: Tak, na poszukiwaniu.

5.GT2015_Gala_Finalowa_2 (1)

Tytuł Bloga Roku 2015 otrzymał Wojciech Wawrzak za blog PraKreacja.pl, a najlepszym Twórcą Video Roku 2015 został Wołodymir Markowicz.

Laureatami w kategoriach Twórca Video Roku wybrani zostali:

 1. Tomasz Mochocki z kanału video VICEK83 w kategorii Gaming (oceniał Marcin Momot)
 2. Daniel Rusin z kanału video Reżyser Życia w kategorii Lifestyle (oceniała Anna Dereszowska)
 3. Marcin Łukański z kanału video Na Gałęzi w kategorii Popularnonaukowe (oceniał Karol Wójcicki)
 4. Karol Lewandowski i Wojciech Kocoń z kanału video Wehikuł Podróżniczy w kategorii Poradnikowe (oceniała Urszula Chincz)
 5. Igor Szwęch z kanału video Wielmożny Igor w kategorii Rozrywka (oceniała Katarzyna Kwiatkowska)
 6. Wołodymir Markowicz z kanału video Włodek Markowicz w kategorii Vlog (oceniał Jarosław Kuźniar).

Laureatami w kategoriach Blog Roku wybrani zostali:

 1. Teresa Łabza z bloga Candy Company w kategorii Kulinarne (oceniał Wojciech Modest Amaro)
 2. Łukasz Remisiewicz z bloga RunEat w kategorii Pasje i twórczość (oceniała Mela Koteluk)
 3. Joanna Nowak z bloga Somos dos w kategorii Podróże (oceniał Hubert Urbański)
 4. Joanna Pachla z bloga Wyrwane z kontekstu w kategorii Publicystyka (oceniał Robert Biedroń)
 5. Wojciech Wawrzak z bloga PraKreacja.pl w kategorii Specjalistyczne (oceniał Paweł Zielewski)
 6. Anna i Jakub Zając z bloga Fashionable w kategorii Styl Życia (oceniała Dorota Wellman).

Tekstem Roku 2015, który wybrał Tomasz Raczek, został „JUŻ NIE PAMIĘTAM” autorstwa Dagmary Hicks z bloga Cała Reszta.

Z kolei Patryk Vega przyznał tytuł Video Roku 2015 Magdalenie Mikołajczyk za „Weź niepierdol – parodia reklamy” z bloga Matko Jedyna.

Zdjęcia: materiały prasowe